Papież zachęca do odmawiania modlitwy „Anioł Pański”. „Zasługuje na ponowne odkrycie”

Papież Franciszek dzisiejszą modlitwę "Anioł Pański" odmówił na Stadionie Króla Baudouina w Brukseli. "Przekazuję wam tę modlitwę, zwłaszcza młodym, i zawierzam was wszystkich Matce Bożej" - powiedział.

W krótkim rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” na Stadionie Króla Baudouina w Brukseli papież Franciszek podziękował władzom i organizatorom jego wizyty w Luksemburgu i Belgii oraz zaapelował o pokój.

Dziękuję Księdzu Arcybiskupowi za jego życzliwe słowa. Pragnę wyrazić serdeczną wdzięczność Ich Królewskim Mościom, Królowi i Królowej, a także Ich Królewskim Wysokościom, Wielkiemu Księciu i Wielkiej Księżnej Luksemburga, za ich obecność i gościnność w tych dniach – powiedział papież.

Kieruję moje `dziękuję` do wszystkich, którzy na różne sposoby współpracowali przy organizacji tej wizyty; szczególnie do osób starszych i chorych, którzy ofiarowali swoje modlitwy – dodał.

ZOBACZ>>> Franciszek w Brukseli: To egoizm uciska maluczkich, poniżając godność ludzi

Papież: „Potrzebujemy mądrości Ewangelii”

Następnie papież Franciszek zachęcił wszystkich do wspólnego odmówienia modlitwy „Anioł Pański”. Jak zauważył modlitwa ta znana jest głównie wśród osób starszych. Zwróćmy się teraz do Najświętszej Maryi Panny, odmawiając wspólnie „Anioł Pański”. Ta modlitwa, bardzo popularna wśród starszych pokoleń, zasługuje na ponowne odkrycie: jest to synteza misterium chrześcijańskiego, które Kościół uczy nas włączać w nasze codzienne zajęcia. Przekazuję wam tę modlitwę, zwłaszcza młodym, i zawierzam was wszystkich Matce Bożej, która tutaj, obok ołtarza, jest przedstawiona jako Stolica Mądrości. Tak, potrzebujemy mądrości Ewangelii! Prośmy o nią często Ducha Świętego – powiedział.

Papież w modlitwie wspomniał również o państwach, w których toczą się wojny. A przez wstawiennictwo Maryi wypraszajmy u Boga dar pokoju dla udręczonej Ukrainy, dla Palestyny i Izraela, dla Sudanu, Mjanmy i wszystkich ziem poranionych wojną – powiedział.

Dziękuję wam wszystkim! I naprzód, „En route, avec Espérance!” [„W drogę, z Nadzieją!”] – zakończył.

KAI, pa/Stacja7