Wiadomości: Watykan

Papież kupił ambulans bezdomnym z ulic Rzymu

Nowy ambulans – to prezent od Franciszka dla bezdomnych i ubogich z ulic Rzymu, którymi opiekuje się jego jałmużnik. W Rzymie ciągle żywa jest pamięć o bezdomnej, która zmarła na ulicy, ponieważ pogotowie odmówiło udzielenia pomocy zaniedbanej kobiecie.

Papież do dziewic konsekrowanych: bądźcie kobietami radości

Z okazji obchodzonej właśnie 50. rocznicy promulgowania Obrzędu Konsekracji Dziewic papież Franciszek wystosował specjalne Orędzie do wszystkich konsekrowanych kobiet. zachęcił je do ukazywania światu miłości Pana Boga, aby były kobietami miłosierdzia a także kobietami radości.

Franciszek wprowadził nowe zasady wydawania funduszy przez Watykan

Ojciec Święty opublikował dziś List Apostolski w formie Motu proprio, zawierający normy dotyczące przejrzystości, kontroli i konkurencji w procedurach udzielania zamówień publicznych przez Stolicę Apostolską i Państwo Watykańskie. Chodzi o zapobieganie korupcji wśród urzędników watykańskich oraz niegospodarnego zarządzania.

Młodzi będą doradzać papieskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia

W Watykanie rozpoczął działalność międzynarodowy zespół konsultantów, składający się z 20 młodych ludzi i powołany przy Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Papież podczas modlitwy “Anioł Pański”: Duch św. daje nam odwagę, by wyjść poza mury obronne naszych “wieczerników”

O znaczeniu święta Pięćdziesiątnicy przypominającego nam o obecności Ducha Świętego oraz powołaniu do misji mówił dziś papież w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Regina Coeli”. Po raz pierwszy od 1 marca Ojciec Święty odmówił ją wspólnie z wiernymi obecnymi na placu św. Piotra.

Franciszek: Potrzebujemy Ducha Św., który uzdrawia nas z narcyzmu, z robienia z siebie ofiary i z pesymizmu

“Spojrzenie światowe widzi struktury, które trzeba uczynić bardziej wydajnymi; spojrzenie duchowe widzi braci i siostry żebrzących o miłosierdzie. Duch nas miłuje i zna miejsce każdego w całości: dla Niego nie jesteśmy konfetti niesionymi przez wiatr, ale niezastąpionymi fragmentami Jego mozaiki” – mówił papież podczas Eucharystii w uroczystość Zasłania Ducha Świętego sprawowanej przy “Ołtarzu katedry” w bazylice watykańskiej.

Papież napisał poruszający list do kapłanów

– Jak uczniowie idący do Emaus możemy nadal ubolewać nad tym, co się stało. Jednakże Chrystus, który pojawia się w Wieczerniku pomimo zamkniętych drzwi, pośród izolacji, lęku i niepewności, jest również w stanie nadać nowy sens historii i wydarzeniom – napisał Papież Franciszek w liście do kapłanów diecezji rzymskiej.

Różaniec z Papieżem Franciszkiem [TRANSMISJA]

Franciszek zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w grocie lurdzkiej na terenie Ogrodów Watykańskich. W ten sposób papież chce zakończyć maryjny miesiąc maj, w którym gorąco zachęcał do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach. Razem z Ojcem Świętym będzie można modlić się za pośrednictwem mediów Stolicy Apostolskiej. Transmisja rozpocznie się o godz. 17:30

Zamknięte przedszkola? Papież wpuści dzieci do Ogrodów Watykańskich

Papież Franciszek zadecydował, że od 6 do 31 lipca Ogrody Watykańskie będą otwarte dla dzieci pracowników Stolicy Apostolskiej – podaje dziennik “Il Messaggero”. To odpowiedź na trudności, przed jakimi stanęli powracający do pracy rodzice, z powodu trwającego zamknięcia włoskich szkół i przedszkoli.

Założyciel Rycerzy Kolumba będzie błogosławionym

26 maja 2020 roku papież Franciszek zatwierdził cud przypisywany wstawiennictwu sługi Bożego ks. Michaela McGivney’a, założyciela Rycerzy Kolumba. Akt ten wieńczy proces, potrzebny do ogłoszenia ks. McGivney’a błogosławionym Kościoła katolickiego. Dekret o heroiczności cnót zezwalający na publiczny kult ks. McGivney’a jako sługi Bożego podpisał w 2008 roku papież Benedykt XVI.