Formacja kobiet Ezer Kenegdo

O NAS

Poprzez czteroletnią formację kobiet dokonującą się przez treści nauki katolickiej, pragniemy tworzyć w parafiach, wspólnotach, diecezjach środowiska kobiet, w których będą one mogły odkrywać swoją kobiecą tożsamość według zamysłu Boga i w ten sposób wpływać na swoje otoczenie, szerząc prawidłową wizję kobiecości, odkrywając również swoje miejsce w Kościele wyrażające się w służbie innym kobietom i ich rodzinom.

Formacja odbywa się przez cztery lata, w cyklu akademickim (październik – czerwiec), w comiesięcznych spotkaniach, trwających około 2 godzin. W okresie między spotkaniami, uczestniczki zajęć pracują z podręcznikiem specjalnie przygotowanym dla danego rocznika, który zwiera zarówno treści biblijne jak i dokumenty Kościoła. Obecnie w Akademii do prowadzenia formacji kobiet dla całego kraju przygotowanych jest 26 prowadzących. Istotnym elementem prowadzonej przez nas formacji jest przekazywanie oficjalnej nauki Kościoła katolickiego i zakorzenianiu kobiet w tożsamości katolickiej.

Miejsce spotkań: Spotkania prowadzone są obecnie w wielu miastach Polski (Warszawa-Mokotów, Warszawa-Wawrzyszew, Jozefów, Rawa Mazowiecka, Koluszki, Biała Podlaska, Rusiec, Płock, Lubin, Lublin, Ostrów Mazowiecka, Chełm, Olsztyn, Toruń, Włocławek, Częstochowa). W formie online dla wszystkich rejonów, w których nie ma spotkań stacjonarnych.

Koordynatorka: Magdalena Halak
Duszpasterz krajowy: ks. Rafał Jarosiewicz
Kontakt: magdalenahalak@gmail.com
Strona internetowa: www.rozwijajtalenty.pl