Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

O miejscu

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW) jest publiczną uczelnią, która kształci studentów w różnych dziedzinach nauki: od kierunków humanistycznych po ścisłe, przyrodnicze oraz medyczne.

UKSW składa się z 12 wydziałów usytuowanych w dwóch kampusach w warszawskiej dzielnicy Bielany: przy ul. Dewajtis oraz Wóycickiego. Studenci mają do wyboru ponad 40 kierunków studiów, w tym m.in. kierunek lekarski, psychologię, prawo, dziennikarstwo, inżynierię środowiska, filologię włoską czy ekonomię.

W ostatnich latach Uniwersytet przekształca się w nowoczesne centrum naukowo-badawcze. W 2016 roku na kampusie przy ul. Wóycickiego powstało Mazowieckie Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych UKSW. Zajęcia praktyczne dla studentów nauk ścisłych i medycznych odbywają się w kilkudziesięciu laboratoriach badawczych oraz salach do pracy koncepcyjnej. Uczelnia dysponuje także nowoczesnym centrum sportowym UKSW z pełnowymiarowym, olimpijskim boiskiem do piłki ręcznej.

Na Uniwersytecie znajduje się również studio radiowo-telewizyjne oraz symulator samochodu osobowego do badań w Instytucie Psychologii.

UKSW buduje także multidyscyplinarne centrum badawcze cyfrowej nauki i technologii w Dziekanowie Leśnym, z myślą o cyfrowej medycynie i gospodarce.

Więcej informacji na stronie internetowej Uniwersytetu.

tel. 22 561 88 00 (centrala)

e-mail:

rektorat@uksw.edu.pl
promocja@uksw.edu.pl

Wielki Kanclerz Wydziałów Kościelnych
Kardynał Kazimierz Nycz

Rektor
Ks. prof. dr. hab. Ryszard Czekalski

Prorektor
Dr hab. Anna Fidelus, profesor uczelni, prorektor ds. studenckich i kształcenia

Prorektor
Prof. dr hab. n. med. Dariusz Kosior, prorektor ds. medycznych

Prorektor
Ks. dr hab. Marek Stokłosa, profesor uczelni, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej


SEKRETARIAT BIURA REKTORSKIEGO UKSW

tel. 22  561 88 52
fax 22  561 89 27
e-mail:
rektorat@uksw.edu.pl

Aktualności

„Pro memoria” w roku beatyfikacji bł. Stefana Wyszyńskiego. Prezentacja 9 tomów na UKSW

Według bardzo optymistycznego scenariusza w ciągu 5-7 lat zostanie wydana cała seria – 27 tomów – zapisków prymasa Stefana Wyszyńskiego "Pro memoria" • Wspólna prezentacja dotychczas wydanych dziewięciu tomów odbyła się 16 listopada na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie • Zaprezentowany został także specjalny tom wydany w roku beatyfikacji bł. Stefana Wyszyńskiego

Powstaje kampus UKSW w Dziekanowie Leśnym. Będzie tam Multimedialne Centrum Badawcze

Rewolucja cyfrowa sama w sobie nie jest celem, choć bez niej nie da się dobrze służyć społeczeństwu. Cieszę się, że nasz uniwersytet tak szybko reaguje na to wyzwanie - powiedział 20 sierpnia Wielki Kanclerz UKSW kard. Kazimierz Nycz podczas uroczystości poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii • Jednostka naukowo-badawcza powstająca na terenie kampusu uczelni w Dziekanowie Leśnym pod Warszawą ma być miejscem prowadzenia interdyscyplinarnych badań w obszarach nauk społecznych, medycznych, informatycznych i przyrodniczych

Kamień węgielny pod Collegium Medicum UKSW już wmurowany. Przyszli medycy rozpoczną studia

Na UKSW dobiega końca rekrutacja studentów - także na pielęgniarstwo i medycynę • Kard. Kazimierz Nycz powiedział, że "powstanie kierunku medycznego na tej uczelni wpisuje się w tradycję średniowiecznego uniwersytetu, na którym jedną z czterech wielkich nauk, obok teologii, prawa i filozofii, była właśnie medycyna" • Dziś odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod gmach Collegium Medicum UKSW, dziś także otwarto Centrum Sportowe UKSW w kampusie przy Wóycickiego