Wiadomości: Świat

Całe miasta i wsie pogrążone są w ciemności. Biskup apeluje o pomoc w obliczu całkowitego blackoutu

Po zmasowanych rosyjskich atakach w różnych częściach kraju załamał się system energetyczny w Ukrainie. Całe miasta i wsie pogrążone są w ciemnościach i bez ogrzewania.

Białoruś. Proboszcz zamkniętego przez władze czerwonego kościoła chce pracować w nim jako dozorca

Po zamknięciu przez władze kościoła św. Szymona i św. Heleny w Mińsku proboszcz parafii ks. Władysław Zawalniuk nie może wykonywać swoich obowiązków. Kapłan poprosił o pozwolenie na pełnienie funkcji dozorcy terenu wokół „czerwonego kościoła”.

Niemiecki ksiądz zaginął w Afryce. Policja podejrzewa porwanie

Od niedzieli nieznane są losy ks. Hansa-Joachima Lohre, misjonarza posługującego w Mali w Zachodniej Afryce. Jego opuszczone auto znaleziono w pobliżu jednego z gmachów w stolicy kraju, Bamako.

Rośnie liczba krajów, gdzie chrześcijanie są prześladowani. „Nie pozwolimy, by pozostali bezimienni”

Liczba krajów, gdzie chrześcijanie są nękani i prześladowani za wiarę, wzrosła ze 145 do 153 – wynika z raportu pt. „Prześladowani i zapomniani?”, wydanego przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dokument został zaprezentowany na Jasnej Górze, która w ramach solidarności z cierpiącymi dołączyła do ogólnoświatowej kampanii „Red Week”.

Papież spotkał się ze swoją rodziną. „Pomimo odległości chciał zachować tę więź”

Papież Franciszek miniony weekend spędził w swoich rodzinnych stronach. W północno-zachodnich Włoszech odwiedził swoje dwie kuzynki. Szczególną okazją tej wizyty były 90. urodziny jednej z nich.

Franciszek w Asti: spójrzmy na Jezusa, by królować wraz z Nim

„Dziś, gdy Jezus, ogołocony na krzyżu, usuwa wszelką zasłonę przed Bogiem i niszczy wszelki fałszywy obraz Jego królewskości, spójrzmy na Niego, by znaleźć odwagę spojrzenia na samych siebie” – mowił papież podczas mszy św. w katedrze w Asti w Piemoncie.

Niemiecki biskup spotkał się z Benedyktem XVI. Pokazał zdjęcie z wizyty

Abp Ludwig Schick, były arcybiskup Bambergu, udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcie ze spotkania z Benedyktem XVI.

Kapłan zdecydował, że nie przyjmie święceń biskupich. Papież zaakceptował tę decyzję

Kapłan diecezji Vannes we francuskiej Bretanii – ks. Ivan Brient, którego Franciszek powołał ponad miesiąc temu na biskupa pomocniczego archidiecezji Rennes, zrzekł się tej godności i nie przyjmie sakry biskupiej. Papież 16 listopada zaakceptował tę decyzję.

W madryckiej katedrze otwarto kaplicę św. Jana Pawła II. „Nauczył nas jak kochać według miary Bożej miłości”

W ramach obchodów 40. rocznicy pierwszej podróży apostolskiej Jana Pawła II do Hiszpanii w katedrze Almudena w Madrycie została otwarta kaplica poświęcona polskiemu papieżowi.

Biskupi niemieccy spotkają się z papieżem. Przebywają na wizycie ad limina

Nieprzypadkowo właśnie teraz biskupi niemieccy zostali zaproszeni do Rzymu – stwierdził biskup Georg Bätzing, przewodniczący niemieckiego episkopatu.