Wiadomości: Świat

Francuscy dominikanie zbadają nauczanie o. Philippe’a, współzałożyciela Arki

Francuski prowincjał dominikanów o. Nicolas Tixier ogłosił powołanie historycznej i teologicznej grupy ekspertów, których zadaniem będzie zbadanie błędów w nauczaniu dominikanina o. Thomasa Philippe’a, współzałożyciela Arki i przewodnika Jeana Vanier’a. Obaj dopuścili się poważnych nadużyć seksualnych.

10 włoskich diecezji zawiesza Msze św. z powodu koronawirusa

Aż 10 włoskich diecezji z terenu Lombardii, gdzie zanotowano dotąd najwięcej zakażeń koronawirusem, do odwołania zawiesiło sprawowanie Mszy św. i innych nabożeństw. W tym gronie znalazły się takie słynne kościoły jak sanktuarium św. Antoniego w Padwie czy bazylika św. Marka w Wenecji.

Bliżej beatyfikacji s. Leoni Martin – rodzonej siostry św. Tereski

Uznawana jest za patronkę dzieci sprawiających kłopoty wychowawcze. 22 lutego we francuskim mieście Caen zakończył się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego służebnicy Bożej Léonii Martin – rodzonej siostry św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

Południowokoreańscy pielgrzymi z koronawirusem zwiedzali Ziemię Świętą

Po powrocie z pielgrzymki do Ziemi Świętej u dziewięciu turystów z Korei Południowej stwierdzono zarażenie koronawirusem. Na wiadomość o tym władze Izraela zarządziły kwarantannę dla 200 osób, które stykały się z grupą, poinformowała 23 lutego gazeta „Haaretz”.

Brytyjski rząd dopuści aborcję aż do narodzin? Obrońcy życia apelują do premiera Borisa Johnsona

Brytyjski rząd proponuje aborcję aż do porodu w przypadku „poważnego upośledzenia, w tym niepełnosprawności umysłowej lub fizycznej, która może znacznie ograniczyć długość lub jakość życia dziecka”. 1875 osób z zespołem Downa oraz ich rodziny apelują do premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona o rezygnację z prac nad wprowadzeniem w Irlandii Północnej selektywnej aborcji z powodu niepełnosprawności dziecka

Franciszek: prośmy Pana, aby natchnął ludzi do przezwyciężenia logiki walki, nienawiści i zemsty

Do ufnej modlitwy o przezwyciężenie logiki walki, nienawiści i zemsty wezwał Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański na zakończenie Mszy św., której przewodniczył 23 lutego w Bari. Był to końcowy etap międzynarodowego spotkania 58 biskupów z 20 krajów śródziemnomorskich, które od 19 bm. obradowało w tym mieście pod hasłem “Morze Śródziemne granicą pokoju”.

“Rolą skautingu jest budowanie mostów i braterstwa”. Dziś Dzień Myśli Braterskiej

Skauci i harcerze obchodzą dziś Dzień Myśli Braterskiej. – Młodzi woleliby zawsze stać w drugim rzędzie. My uczymy ich tego, by być w pierwszym szeregu – mówi ks. Piotr Zamaria, krajowy duszpasterz Skautów Europy w Polsce – Wspólnie pokazujemy, że odpowiedzialność przynosi też bardzo piękne owoce.

Współautorka biografii Asii Bibi: muzułmanie grozili mi karą za bluźnierstwo

Po ukazaniu się książki „Nareszcie wolna” grożono mi. Mój Twitter był rozgrzany do czerwoności. I to pomimo uniewinnienia Asii przez sąd w Pakistanie – powiedziała Anna-Isabelle Tollet, która razem z Asią Bibi napisała jej biografię.

Indyjscy biskupi: Zerowa tolerancja dla przestępstw seksualnych w Kościele

Zerowa tolerancja dla przestępstw seksualnych w Kościele – to jeden z owoców 34. zgromadzenia ogólnego Konferencji Biskupów Katolickich Indii (CBCI), które w dniach 13-19 lutego obradowało w Bangalurze.

Rozpoczął się Synod Morza Śródziemnego. Tematami pokój, migracja i przyszłość chrześcijaństwa w regionie

We włoskim miasteczku Bari rozpoczyna się Synod Morza Śródziemnego poświęcony kwestii pokoju, migracji i przyszłości chrześcijaństwa w tym regionie. Potrwa do 23 lutego i zakończy się specjalnym przemówieniem Franciszka.