Wiadomości: Świat

W Syrii pierwsze zakażaenie COVID-19. Kraj jest nieprzygotowany

W ubiegłą niedzielę w Syrii został potwierdzony pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. Rząd podjął działania prewencyjne, jednak w obecnej sytuacji dla kraju, który dopiero co rozpoczął swoją odbudowę ekonomiczną, epidemia może być prawdziwą katastrofą.

Wiara w czasie epidemii [relacja na żywo]

Stale aktualizowane najważniejsze wiadomości związane ze stanem pandemii w Polsce i na świecie – ze szczególnym uwzględnieniem kwestii wiary i Kościoła

Wspólne “Ojcze Nasz” wszystkich Chrześcijan w Jerozolimie

Zwierzchnicy trzech wspólnot chrześcijańskich, obecnych w Bazylice Grobu Pańskiego, wyrazili życzenie, aby „wszystkie dzieci Abrahama mogły wspólnie zanosić modły do Najwyższego, Wszechmocnego Dobrego Pana o ustanie epidemii”.

Zmarł jedyny biskup narodowości mongolskiej

Miał 101 lat i był jedynym biskupem na świecie narodowości mongolskiej. W Chinach zmarł biskup Joseph Ma Zhongmu.

Pierwszy biskup, który zmarł na koronawirusa

25 marca w Brescii na północy Włoch zmarł na skutek pandemii koronaawirusa 67-letni biskup Angelo Moreschi, wikariusz apostolski Gambella w zachodniej Etiopii.

Dwóch kolejnych biskupów na świecie zarażonych koronawirusem

Oprócz biskupa z Włoch i jednego biskupa z USA, zarażeni zostali także dwaj kolejni biskupi z rejonu Ameryki Południowej. Jeden posługuje w Peru, drugi na Dominikanie.

Pierwszy w USA biskup z koronawirusem

Biskup Nowego Orleanu abp Gregory Aymond powiadomił wiernych, że otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Zmarł Carlo Casini – włoski obrońca życia

23 marca w Rzymie, po długiej chorobie, zmarł Carlo Casini. Był inicjatorem Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z nas”, której celem była ochrona ludzkiego życia. Włoski działacz pro-life miał 85 lat.

Po porannym trzęsieniu ziemi runęła iglica katedry w Zagrzebiu

W średniej mocy mocy wstrząsy sejsmiczne, które dziś rano nawiedziły Chorwację, spowodowały m.in uszkodzenia gotyckiej katedry w stolicy tego kraju – Zagrzebiu. Na ziemię runęła iglica świątyni, przebijając cały dach kościoła oraz uszkadzając kilka budynków.

Zakonnice z całego świata modlą się za ofiary koronawirusa

“Teraz jest czas, by na światowy kryzys zareagowała każda z nas, okazując solidarność”. Siostry zakonne w niedzielę 22 marca odpowiadają na apel Unii Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich skierowany do wszystkich żeńskich zgromadzeń zakonnych na świecie