Duszpasterstwo Akademickie Sandał

O Duszpasterstwie

Duszpasterstwo Akademickie Sandał zrzesza studentów warszawskich uczelni, którzy w ramach niemal codziennych spotkań mają okazję do rozwoju wiary i budowania przyjaźni. Wbrew światu wierzymy, że można budować relacje oparte na zaufaniu a wspólnota jest możliwa, gdy ludzie pragną ją tworzyć.

>> Poczytaj o historii Duszpasterstwa Akademickiego Sandał na Wikipedii.

Spotkania

Nasze Msze odbywają się w niedziele o 20.30 oraz w środy o 7.00. Po niedzielnej zapraszamy na kawiarenkę na plebanię, a po środowej na śniadanie do dolnego kościoła.

 
 

Rozmowa pozwala na zbudowanie więzi, relacji opartej na zaufaniu. Dlatego też w naszym duszpasterstwie istnieje możliwość indywidualnego spotkania z księdzem. Na początku tygodnia na stronie: www.rozmowa.dasandal.pl znajdziesz wolne terminy spotkań i umówisz się na rozmowę. Jej temat zależy tylko od Ciebie. O życiu, smutkach, radościach. O marzeniach, tych spełnionych i tych jeszcze nie…

Wyspowiadać możesz się w ramach rozmowy lub przyjść w godzinach dyżuru do kościoła (poniedziałek, 16.00-17.00).

 
 

Naszego duszpasterza znajdziesz też na Politechnice Warszawskiej. Jeśli wolisz porozmawiać na dobrze znanym Ci terenie, to raz w tygodniu spotkasz go w Gmachu Głównym (wtorek, 16.00-17.00, pokój 136). Postara się odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.

 
 

Główne spotkania formacyjne “Sandał”
piątek, 20.00, dolny kościół

Zaczynamy od modlitwy. Formy są różnorodne, aby każdy mógł odnaleźć propozycję dla siebie. Póżniej odbywa się konwersatorium. Dyskusję w grupach przerywamy na czas kolacji. Nic tak nie buduje wspólnoty, jak wspólny stół! Każdy kto ma czas, może pomóc w przygotowaniu posiłku przed rozpoczęciem spotkania. Po oficjalnej części przychodzi jeszcze czas by razem pobyć: porozmawiać, wspólnie pośpiewać czy pograć w planszówki.

Na spotkania zapraszamy pełnoletnich maturzystów i studentów do 26 lat oraz doktorantów do 28 lat. Starsze osoby zachęcamy do zapoznania się z Grupą Postakademicką „Droga”, do której zapraszamy osoby do 33 lat.

Wtajemniczenie
poniedziałek, 20.00, kościół

Dla osób, które chciałyby przyjąć chrzest lub bierzmowanie prowadzimy katechumenat, który przygotowuje do świadomego wejścia w życie Kościoła. W ramach spotkań można poszerzyć swoją wiedzę religijną oraz pogłębić życie duchowe.

Grupa Postakademicka “Droga”
wtorek, 19.15, plebania

Propozycja dla osób, które ukończyły studia, ale chciałyby kontynuować formację w gronie ludzi młodych. Spotkania odbywają się w cyklu czterotygodniowym: Msza a po niej integracja, konwersatorium, medytacja biblijna z adoracją Najświętszego Sakramentu, wykład o tematyce teologicznej i nie tylko. Zapraszamy osoby w wieku 26-33 lat.

Projekt “Arka Sandała”
środa, Port Czerniakowski

Lubisz majsterkować? Żeglować? Zapraszamy Cię do budowy prawdziwej łodzi! Dzięki pomocy Harcerstwa Wodnego masz okazję popływać na własnoręcznie odrestaurownej łodzi i poczuć się jak uczeń Jezusa – rybak!

Klub Kulturalny “Muza”
czwartek, 20.00, plebania

W ramach spotkań ”Muzy” poszukujemy piękna i harmonii. Zapraszamy na wspólne wyjścia do teatru, filharmonii, kina, na tańce oraz dyskusje po obejrzeniu dobrego filmu.

Grupa Małżeńska “Zbliżenia”
czwartek, 19.15, plebania

Dla młodych małżonków i narzeczonych, którzy pośród pędu codzienności, chcą się do siebie nieustannie zbliżać! Spotkania dwa razy w ciągu miesiąca – pierwsze wspólne, a drugie w kręgach. Jest to forma kursu przedmałżeńskiego.

“Rachela” & “Gedeon”
czwartek, 19.15, plebania

Raz w miesiącu odbywają się oddzielne spotkania wyłącznie dla naszych kobiet i mężczyzn. Są okazją do poruszenia ważnych tematów, które łatwiej omówić we własnym gronie… To także szansa na typowo kobiecą i męską integrację!

Schola akademicka
piątek, 18.00, sala nad zakrystią

Żeby na naszych spotkaniach było naprawdę pięknie potrzeba śpiewu i muzyki. Zapraszamy do próbowania sił w scholi akademickiej!

Klub Sportowy “Skrzydełka”
sobota, różne miejsca

Wspólne i aktywne spędzanie czasu w ramach zmagań sportowych. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi… Każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na umiejętności!

Katolicki Akademicki Klub Turystyczny
według harmonogramu

Warto czasem wyrwać się z Warszawy, by doświadczyć piękna przyrody. KAKT organizuje wypady turystyczne w ciągu roku i w wakacje. Szczególnie lubimy góry, ale nie tylko!

Studencka Służba Liturgiczna
niedziela, 20.00, zakrystia

Liturgia jest piękna dzięki obecności Bożej i znakom, które tej obecności towarzyszą. Nasza wspólna posługa pomaga przeżyć lepiej Eucharystię. Masz też okazję doświadczyć bliżej obecność Boga. Każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na doświadczenie!

Kurs Gitarowy
wtorek, 20.00, plebania

Na kursie nie tylko poznasz tajniki gry na tym instrumencie, ale spotkasz też ludzi, którzy lubią realizować swoje pasje. Zapraszamy także osoby, które nigdy nie miały gitary w ręku!

Rozmowa z duszpasterzem

Rozmowa pozwala na zbudowanie więzi, relacji opartej na zaufaniu. Dlatego też w naszym duszpasterstwie istnieje możliwość indywidualnego spotkania z księdzem. Na początku tygodnia na stronie: www.rozmowa.dasandal.pl znajdziesz wolne terminy spotkań i umówisz się na rozmowę. Jej temat zależy tylko od Ciebie. O życiu, smutkach, radościach. O marzeniach, tych spełnionych i tych jeszcze nie…

Wyspowiadać możesz się w ramach rozmowy lub przyjść w godzinach dyżuru do kościoła (poniedziałek, 16.00-17.00).

We wspólnocie

Wydarzenia