Woda Życia

O Wspólnocie

Jesteśmy akademicką wspólnotą ewangelizacyjną działającą w ramach Duszpasterstwa Akademickiego parafii św. Jakuba Apostoła przy pl. Narutowicza.

Nie oznacza to jednak, że w naszej wspólnocie są tylko studenci. Wodę Życia tworzą zarówno osoby studiujące, absolwenci, osoby starsze, a także rodziny i małżeństwa. Małżonkowie i rodziny tworzą odrębną gałąź wspólnoty Rodziny Wody Życia. Zapraszamy każdego, który szuka w życiu czegoś więcej, chce odnaleźć sens, pragnie nawiązać, pogłębiać swoją relację z Bogiem, poznać Go bliżej, budować swoje życie na Nim i z Nim. Na tej drodze wspieramy się wzajemnie – modlitwą, przyjaźnią, radą, świadectwem własnego życia. Tworzymy rodzinę.

Nazwa „Woda Życia” nawiązuje do symboliki biblijnej oznaczającej Ducha Świętego. Jest to dla nas zaproszenie, aby gromadzić się blisko Jezusa i otwierać się na Wodę Życia, czyli na Ducha Świętego.

Charyzmatem wspólnoty jest ewangelizacja. Jako wspólnota ewangelizujemy przy pomocy metody oikos – świadczymy o Panu w naszym otoczeniu (gr. oikos): w rodzinie, na uczelni, w pracy, wśród sąsiadów i znajomych. Większość z nas przyszło do wspólnoty, bo zostaliśmy przyprowadzeni przez osoby, w których oikos żyliśmy. Od wielu lat wspólnota Woda Życia prowadzi Kurs Alfa – cykl spotkań o chrześcijaństwie o charakterze ewangelizacyjnym.

Spotykamy się w każdy wtorek o godz. 20 w kościele św. Jakuba Apostoła przy pl. Narutowicza. Pierwszy wtorek miesiąca to Eucharystia – źródło i szczyt naszej wspólnoty. Tydzień później mamy konferencję i Adorację Najświętszego Sakramentu. W trzecim tygodniu miesiąca odbywają się przedłużone spotkania małych grupek. Ostatni wtorek miesiąca to Wieczór Chwały – modlitwa uwielbienia połączona z modlitwą wstawienniczą.

Stałym elementem naszych spotkań jest wspólna modlitwa charyzmatyczna, a więc pieśni chwały, modlitwa w językach, uwielbienie Boga w modlitwie litanijnej, a także wspólnej. W modlitwie otwieramy się na działanie Ducha Świętego i to On nas prowadzi.

Wspólnota podzielona jest na małe 5-12 osobowe grupki – tzw. komórki, w których członkowie dzielą się świadectwem życia oraz ewangelizują swoje środowisko. Każda osoba wchodząca do naszej wspólnoty zostaje przypisana do konkretnej grupki.
Zapraszamy Cię – przyjdź!