Wiadomości: Polska

Abp Hoser w szpitalu. „Skutek powikłań pocovidowych”

Abp Henryk Hoser SAC, były biskup diecezji warszawsko-praskiej trafił do szpitala. Taka informacja pojawiła się na jego stronie na Facebooku.

Abp Ryś: Jezus uczy nas prawdziwej przyjaźni

„Kiedy Jezus mówi, że nas traktuje jak przyjaciół, to z każdym z nas łączy Go wyjątkowa relacja, relacja szczególnego zaufania”- tłumaczył abp Grzegorz Ryś podczas porannej Mszy świętej celebrowanej w kaplicy domu biskupów łódzkich.

Dzieci pierwszokomunijne na Jasnej Górze. Dziękują za przyjęcie Jezusa do serca

Na Jasną Górę przybywają w ostatnich dniach wyjątkowi pielgrzymi. Dzieci pierwszokomunijne dziękują przed obrazem Matki Bożej za przyjęcie Jezusa do serca. Ze względów sanitarnych, mali pielgrzymi przybywają w niewielkich grupach.

Ochrona dzieci przed wykorzystywaniem. Prymas zapowiada ważną konferencję

Z inicjatywy Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich kolejna konferencja kontynentalna dotyczy Europy Środkowo-Wschodniej, a na jej współorganizatora została wybrana Konferencja Episkopatu Polski. „Mamy nadzieję, że konferencja umożliwi wymianę doświadczeń i zaowocuje wspólnymi działaniami oraz bliższą współpracą Kościołów w naszej części Europy w misji ochrony dzieci i młodzieży” – mówi abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Bp Solarczyk codziennie rano odprawia mszę za maturzystów

Bp Marek Solarczyk przewodniczył dzisiaj Mszy św. w radomskiej katedrze w intencji maturzystów. “Jesteście w naszych sercach i modlitwach. Stajemy razem z wami przy Bogu, prosząc o potrzebne łaski” – mówił biskup radomski.

Rzecznik KEP: “Wypowiedzi księży w mediach nie zawsze pokrywają się z Magisterium Kościoła”

Jak informuje rzecznik episkopatu, ks. Leszek Gęsiak SJ, biskupi planują aktualizację dokumentu, określającego zasady wystąpień duchownych w mediach. To odpowiedź na pojawiające się sygnały o wypowiedziach duchownych, które budzą wątpliwości w kwestii ich zgodności z nauką Kościoła.

Od dziś w kościołach może być więcej osób

Od 4 maja zgodnie z zapowiedzią rządu zmieniają się niektóre obostrzenia sanitarne. Dotyczą one m.in. kościołów, gdzie zwiększono liczbę wiernych, którzy mogą wziąć udział w liturgii. Dotychczas ten limit wynosił 1 os. na 20 m kw., a od dziś może to być do 1 osoba na 15 m kw.

Różaniec w 5 językach. Na Jasnej Górze odbył się modlitewny maraton w łączności z papieżem

W uroczystość NMP Królowej Polski Jasna Góra znalazła się na szlaku różańcowego maratonu modlitwy w łączności z papieżem i sanktuariami świata. W kaplicy Matki Bożej odbyła się modlitwa o ustanie pandemii oraz za chorych i zakażonych.

“Powrót wiernych do kościoła to najpilniejsze zadanie”. Obrady biskupów

“Musimy zrobić wszystko, by wierni z powrotem mogli realnie uczestniczyć w liturgii i sakramentach, bo od tego zależy zbawienie, a nie od oglądania telewizji” – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podczas zebrania Rady Stałej KEP na Jasnej Górze.

“Przynosimy tu Polskę, nasze smutki i niepokoje”. Uroczystości na Jasnej Górze

W szczególnej łączności z papieżem Franciszkiem i sanktuariami świata przebiega tegoroczna uroczystość Królowej Polski na Jasnej Górze. “Przynosimy nasze smutki i niepokoje. Przynosimy siebie samych” – mówił generał zakonu paulinów podczas sumy odpustowej.