Wiadomości: Polska

Kapucyni wybrali nowego prowincjała

Trwająca 30. Kapituła Prowincjalna Zwyczajna Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej wybrała nowego ministra prowincjalnego. Został nim brat Marek Miszczyński.

Dziecko w radomskim oknie życia. „Chłopczyk zaraz po porodzie”

Siostry Matki Bożej Miłosierdzia znalazły w Oknie Życia nowonarodzonego chłopczyka. Maluch został przewieziony do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. To trzecie dziecko pozostawione w oknie w Radomiu.

Kard. Nycz: Ten krzyk jest wstydem dla współczesnego świata

„Mamy różne usprawiedliwienia, czasem mówimy, że pomagamy Ukraińcom, czasem, że pomagamy na miejscu. To trzeba czynić i tamtego nie zaniedbywać! – podkreślił kard. Nycz, wskazując na potrzebę zorganizowania w Polsce korytarzy humanitarnych, by pomagać uchodźcom. „Umrzeć z nadziei” – pod tym hasłem odbyła się w środę w warszawskiej parafii św. Barbary, pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, ekumeniczna modlitwa za uchodźców.

“Datkomaty” od Caritas w 7 miastach Polski

Mastercard i Caritas Polska zainstalują do końca października 11 datkomatów w siedmiu różnych miejscach na terenie całego kraju. Nowe urządzenia pozwolą na szybkie i wygodne przekazanie donacji na wybrany cel charytatywny Caritas.

KUL odcina się od wypowiedzi ks. Wierzbickiego. Sprawa w Komisji Dyscyplinarnej

Treść wypowiedzi medialnych księdza dr. hab. Alfreda Wierzbickiego, zatrudnionego na wydziale kościelnym, zostanie przekazana do oceny Uczelnianej Komisji Dyscyplinarnej ds. Pracowników – poinformowało Kolegium Rektorskie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Jego diecezja jest 3 razy większa od Polski. Ks. Karol Kulczycki został biskupem

Salwatorianin ks. Karol Kulczycki został w Trzebini wyświęcony na biskupa australijskiej diecezji Port Pirie. To pierwszy Polak, który został ordynariuszem w Australii.

Koronawirus u franciszkanów w Darłówku

Klasztor i kościół oo. franciszkanów w Darłówku zostały zamknięte do odwołania. U proboszcza tamtejszej parafii zdiagnozowano koronawirusa.

Bp Jacek Jezierski z Elbląga o projekcie “Stop LGBT”

Katolicy świeccy i ich stowarzyszenia są uprawnieni, aby dążyć do zmian obowiązujących przepisów według swojej wiedzy i sumienia. Nie jest to jednak domeną diecezji, ani parafii – podkreśla biskup elbląski Jacek Jezierski. W Komunikacie w sprawie zbierania podpisów na rzecz projektu ustawy stop LGBT biskup zaznacza, że zaostrzenie ustawy może kiedyś zostać wykorzystane do ograniczenia zgromadzeń o charakterze religijnym, narodowym i patriotycznym.

Polak będzie biskupem w Australii. Święcenia jutro w Trzebini

Ks. Karol Kulczycki SDS, dotychczasowy wiceprowincjał zgromadzenia salwatorianów, otrzyma we wtorek sakrę biskupią z rąk abp. Adolfo Yllana – nuncjusza apostolskiego w Australii. Uroczystość odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini.

Dziś rozpoczynają się targi SacroExpo

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 28-30 września 2020 roku, tradycyjnie w Targach Kielce. Wystawę można odwiedzać w godzinach 9-17.