Wiadomości: Polska

W archidiecezji warszawskiej to proboszczowie zdecydują o formie wizyty duszpasterskiej

O tym, w jakiej formie będzie przebiegała wizyta duszpasterska, w Archidiecezji Warszawskiej zadecydują sami proboszczowie, kierując się sytuacją w ich parafii, opiniami wiernych, możliwościami, a przede wszystkim obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi

O. Leon Knabit o walce z COVID-19: Nie odczuwałem żadnego lęku

– Otrzymałem wielką łaskę od Boga, że nie odczuwałem żadnego lęku. Na początku, kiedy sytuacja nie była wyjaśniona, liczyłem się na serio z możliwością odejścia, bo choć nie miałem objawów, to jednak mam prawie 91 lat, wiadomo, że to stopień podwyższonego ryzyka – mówił o. Leon Knabit w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl

“Paczuszka dla maluszka” już po raz siódmy

Fundacja Małych Stópek już po raz siódmy organizuje świąteczną akcję „Paczuszka dla Maluszka”, której celem jest zbiórka pieluch oraz chemii kosmetycznej dla dzieci z różnych ośrodków pomocowych.

Rzecznik KEP: Nie ma ogólnopolskich wytycznych dotyczących kolędy

Jak kwestię odwiedzin duszpasterskich rozwiązały poszczególne diecezje?

Episkopat: nie ma mowy o “przenoszeniu” grzechu lub kary za grzech z jednej osoby na inne

Komisja Nauki Wiary Episkopatu Polski opublikowała dokument “Opinia o niektórych społecznych skutkach grzechu”, w którym wyjaśnia wątpliwości dotyczące tego, jaki wpływ grzech pojedynczego człowieka wywiera na cały Kościół.

Znamy datę święceń biskupich ks. Jacka Grzybowskiego

Biskup nominat Jacek Grzybowski przyjmie święcenia biskupie w katedrze św. Floriana dnia 19 grudnia 2020 roku – poinformował ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, bp. Romuald Kamiński.

Bp Tomasik: Konieczna jest troska rodziców o uczestnictwo młodzieży we Mszy św.

– Konieczna jest wielka troska rodziców o uczestnictwo młodego człowieka w niedzielnej Mszy Świętej oraz dobry udział w katechezie szkolnej – napisał biskup Henryk Tomasik w liście na Adwent. Zachęcił też do pogłębiania rozumienia i znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego oraz do modlitwy w intencji rodzin.

Zmarł ks. prof. Bogdan Poniży, ceniony biblista

Dziś w Poznaniu zmarł śp. ks. prał. prof. dr hab. Bogdan Poniży, ceniony biblista, egzegeta Starego Testamentu. Miał 76 lat.

Abp Gądecki na Adwent: Patrzymy z nadzieją na nadchodzące dni

“Niech Adwent będzie czasem modlitwy za wszystkie dzieci poczęte, aby mogły cieszyć się darem narodzin, za wszystkich cierpiących w czasie pandemii oraz za tych, którzy walczą o nasze zdrowie” – powiedział Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Koronawirus w domu zakonnym Księży Marianów w Licheniu Starym

“W związku z wykryciem w naszym domu zakonnym obecności wirusa COVID-19, w trosce o zdrowie pielgrzymów, pracowników i swoje, podjęliśmy decyzję o poddaniu się kwarantannie całej wspólnoty zakonnej Księży Marianów w Licheniu Starym, od dnia 29 listopada 2020 r.” – podają w komunikacie Księża Marianie.