Duszpasterstwo Akademickie św. Anny
O Duszpasterstwie

Kościół akademicki św. Anny jest Centralnym Ośrodkiem Duszpasterstwa Akademickiego, w którym odbywa się praca formacyjna i intelektualna środowiska studentów i pracowników nauki. To właśnie w duszpasterstwie św. Anny zrodziła się idea pieszych pielgrzymek akademickich na Jasną Górę, tutaj działają różnego rodzaju grupy modlitewne i stowarzyszenia, tu także, w każdy Wielki Piątek, rozpoczyna się Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta. Kościół Akademicki św. Anny jest miejscem i przestrzenią, gdzie każdy może znaleźć swoje miejsce i spotkać Boga, który jest miłością.

To miejsce już od ponad 70 lat studenci uczynili swoim domem, w którym czują się po prostu jak u siebie. Św. Anna patronuje wszystkim naszym przedsięwzięciom, a jest ich naprawdę wiele. Stąd na początku sierpnia każdego roku wyrusza kilkutysięczna Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Tutaj odbywają się coroczne rekolekcje adwentowe i wielkopostne, a spotkania akademickie są prawdziwą szkołą poszukiwania prawdy i miłości. Wspólnie – młodzież i duszpasterze – pochylamy się nad Słowem Bożym i szukamy rzetelnej mądrości, kontemplując jednocześnie piękno wystroju naszego kościoła. To piękno ukryte w cudownej architekturze i wspaniałym malarstwie powoduje, że człowiek łatwiej kieruje swe myśli ku Bogu – Stwórcy wszelkiego Dobra, Piękna i Miłości.

Kościół akademicki św. Anny, położony przy Trakcie Królewskim, ze swoją pięćsetletnią tradycją, na trwale wpisał się w panoramę dziejów Warszawy i Polski, cały czas uczestnicząc w cudownej przygodzie współistnienia człowieka z Bogiem.

We wspólnocie

rektor kościoła akademickiego

Ksiądz kanonik Mateusz Gawarski

duszpasterz akademicki

Ksiądz Mateusz Milczarek

duszpasterz akademicki

Ksiądz Krystian Sacharczuk

duszpasterz akademicki

Ksiądz Paweł Korbin

duszpasterz akademicki

Ksiądz Jan Wojciechowski