Wiadomości

Wenezuela: zamordowano kapłana

39-letni ks. José Manuel de Jesús Ferreira, proboszcz kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w stolicy wenezuelskiego stanu Cojedes, San Carlos zginął, kiedy stanął w obronie napadniętego parafianina.

Sri Lanka: 10 tys osób wiedziało o planach zamachów na kościoły w 2019 r.

Co najmniej 10 tysięcy osób, w tym 8 tys. policjantów z Prowincji Zachodniej, wiedziało o planach zamachów na świątynie chrześcijańskie na Wielkanoc 2019 roku. Ujawnił to 19 października były szef kontrwywiadu Sri Lanki Nilantha Jayawardena, przesłuchiwany przez prezydencką komisję śledczą, badającą ataki terrorystyczne sprzed roku, w których zginęło prawie 280 osób a blisko 600 odniosło rany.

Parafianie w niezwykły sposób upamiętnią zmarłego na COVID proboszcza

Aby uczcić pamięć swojego proboszcza, który 16 października zmarł na COVID, parafianie z Męciny chcą kupić dla szpitala w Limanowej respirator z kardiomonitorem.

W Warszawie zabrzmi dzwon “Głos Nienarodzonych”

Pobłogosławiony przez papieża Franciszka dzwon “Głos Nienarodzonych” zabrzmi dziś w Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu. W wieczornej Mszy św. wezmą udział delegacje organizacji pro-life. Będą modlić się w związku z jutrzejszym posiedzeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej.

Przygotowania do pogrzebu bp. Wojtusia

Zmarły we wtorek śp. bp. Bogdan Wojtuś, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej spocznie 24 października w krypcie na gnieźnieńskim cmentarzu św. Piotra. W uroczystościach pogrzebowych weźmie udział tylko najbliższa rodzina i delegacje.

Katastrofa statku. Papież przekazał pieniądze rodzinom ofiar

Papież Franciszek przekazał pieniądze rodzinom ofiar katastrofy statku Gulf Livestock 1, który zatonął 2 września u wybrzeży Japonii. Wsparcie trafi też do jedynego członka załogi, który ocalał z wypadku.

Abp Ryś apeluje o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych

Metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś zaapelował o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych i modlitwę w intencji ustania pandemii koronawirusa. „Proszę o modlitwę za chorych, służbę zdrowia, osoby zmarłe i ich rodziny” – napisał.

Kard. Dziwisz o sprawie Janusza Szymika: Chcą przerzucić na mnie odpowiedzialność

Chcą przerzucić na mnie odpowiedzialność, a tej odpowiedzialności nie miałem – powiedział kard. Stanisław Dziwisz w odniesieniu do sprawy wykorzystywania seksualnego Janusza Szymika przez ks. Jana Wodniaka – byłego proboszcza parafii w Międzybrodziu Bialskim.

Franciszek: Modlitwa psalmami pomaga żyć w obecności Boga

O znaczeniu modlitwy psalmami dla życia w obecności Boga mówił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Spotykając się z wiernymi w auli Pawła VI zaznaczył, że chodzi o uniknięcie postawy ludzi żyjących bez jakiegokolwiek odniesienia do rzeczywistości transcendentnej.

Zmarł były prezes Fundacji Kapucyni i Misje. Miał koronawirusa

Kapucyni poinformowali, że w nocy zmarł br. Sebastian Majcher, były prezes fundacji Kapucyni i Misje. 42-latek zmagał się z powikłaniami po zachorowaniu na koronawirusa.