Wiadomości

Młodzi idą pieszo na spotkanie z papieżem. „To była duża niespodzianka”

Młodzi z szesnastu parafii pielgrzymują, w dużej mierze pieszo, na spotkanie z papieżem w stolicy Sudanu Południowego. Cała trasa wynosi ponad 400 kilometrów.

Franciszek: często nie rozumiemy czym jest prawdziwa miłość małżeńska

Franciszek podkreśla, że „miłość małżeńska jest nierozerwalnie związana z samym małżeństwem, w którym miłość ludzka, krucha i ograniczona, spotyka się z miłością Boską, zawsze wierną i miłosierną”.

Próbowano podpalić trzy kościoły w Paryżu. Do ataków doszło w tym samym tygodniu

W ciągu tygodnia w Paryżu doszło do ataków na trzy kościoły katolickie. Każdą ze świątyń próbowano podpalić.

Prymas Polski o abp Pennacchio: mam nadzieję, że zachowa Polskę i Polaków w życzliwej pamięci

„Dziękuję abp. Salvatore Pennacchio za życzliwość, pełną profesjonalizmu współpracę i wszystkie wizyty w archidiecezji gnieźnieńskiej, które będziemy zawsze serdecznie wspominać” – powiedział abp Wojciech Polak. Dotychczasowy nuncjusz apostolski w Polsce został mianowany przez papieża Franciszka rektorem Papieskiej Akademii Kościelnej w Rzymie.

Abp Szymecki obchodzi 99 urodziny. Przyjął święcenia z rąk późniejszego papieża

Arcybiskup Stanisław Szymecki był metropolitą białostockim i jako pierwszy nazwał Białystok „Miastem Miłosierdzia”. Do kapłaństwa przygotowywał się w Paryżu, a święcenia diakonatu przyjął w 1947 roku z rąk abp. Angelo Giuseppe Roncallego, późniejszego papieża Jana XXIII.

Franciszek do Polaków: szczęście znajdziemy tylko w Bogu

„Szczęście, którego pragniemy w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym, znajdziemy otwierając się na mądrość pochodzącą od Boga, prowadzącą do miłości, pokoju i wzajemnego braterstwa” – powiedział papież pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Abp Pennacchio w liście do Polaków: pragnę podziękować Wam wszystkim, Drodzy Przyjaciele

„Otaczam Was moją wdzięczną modlitwą i nadal liczę na Wasze wsparcie duchowe i przyjaźń. Do zobaczenia w Rzymie!” – napisał abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, w okolicznościowym liście po otrzymanej nominacji na rektora Papieskiej Akademii Kościelnej.

Abp Pennacchio będzie rektorem akademii w Rzymie. Zmieni się nuncjusz w Polsce

Papież Franciszek mianował abp. Salvatore Pennacchio rektorem Papieskiej Akademii Kościelnej w Rzymie – podała dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce. Nuncjusz będzie pełnił swoją misję w Polsce do czasu jej formalnego zakończenia, co zostanie oficjalnie zakomunikowane.

Franciszek: ci, którzy wierzą w Jezusa mają moc przekazania innym Bożego przebaczenia

„Ci, którzy wierzą w Jezusa, mają właśnie do przekazania innym moc Bożego przebaczenia, które uwalnia duszę od wszelkich długów” – mówił papież Franciszek podczas audiencji ogólnej.

Niemiecki episkopat powoła radę synodalną. Mimo upomnień z Watykanu

Niemiecki episkopat będzie dążył do powołania tzw. komisji synodalnej, a później rady synodalnej „jako organu konsultacyjnego i decyzyjnego” niezależnego od biskupów diecezjalnych – potwierdził to bp Georg Bätzing.