Wiadomości

Franciszek napisał do Cyryla o potrzebie “obrony wartości i godności każdego ludzkiego życia”

Franciszek skierował życzenia do patriarchy Moskwy i Wszechrusi z okazji przypadającego we wtorek święta św. Cyryla i Metodego.

Polski Kościół Prawosławny wstrzymuje udział w wydarzeniach ekumenicznych po ordynacji kobiet u luteran

Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny nie uznaje ordynacji kobiet w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w RP i nie będzie uczestniczył w wydarzeniach z udziałem “prezbiterek”.

Abp Szewczuk: Boże, ocal i chroń wszystkich ludzi przed taką prawosławną kulturą, jaką przynosi Rosja

“Duża liczba międzynarodowych śledczych przybyła na Ukrainę, aby zbadać zbrodnie wojenne Rosjan, które popełniają na ukraińskiej ziemi. Straszne rzeczy odsłaniają się przed naszymi oczami” – stwierdził zwierzchnik abp Światosław Szewczuk w codziennym orędziu.

Papież nie chce poddawać się operacjom. Ma nadzieję rozwiązać problemy zdrowotne w inny sposób

„Franciszek dał jasno do zrozumienia, że nie chce poddawać się operacjom i powiedział włoskim biskupom, że ostatnim razem – kiedy poddał się operacji w celu rozwiązania problemu jelita grubego – miał nieprzyjemne konsekwencje po znieczuleniu” – twierdzi na łamach Il Mattino Franca Giansoldati.

90-letni kardynał oskarżony przez chińskie władze. Proces rozpocznie się 19 września

Kardynał Joseph Zen, 90-letni emerytowany biskup Hongkongu, zaprzeczył stawianym mu zarzutom podczas rozprawy sądowej we wtorek. Oficjalne rozpoczęcie procesu planowane jest na 19 września – informuje agencja CNA Deutsch.

W Asyżu otwarto bramę, przez którą przechodził św. Franciszek

W Asyżu została uroczyście otwarta brama, przez którą – jak wynika z badań historycznych – przeszedł młody św. Franciszek w decydującym momencie życia. Znajduje się ona przy wejściu do Sanktuarium Obnażenia, które zostało erygowane pięć lat temu.

Dżihadyści bestialsko mordują chrześcijan w Nigerii. Nie żyje także uprowadzony ksiądz

Dżihadyści opublikowali film dokumentujący bestialskie poderżnięcia gardła dwudziestu wyznawcom Chrystusa. Dotarła też informacja o śmierci katolickiego księdza, który w marcu został uprowadzony przez islamistów.

Abp Szewczuk: nieprzyjaciel stosuje taktykę spalonej ziemi, dokonuje totalnego zniszczenia

“Dowiedzieliśmy się od prezydenta Ukrainy, że codziennie ginie na froncie od 50 do 100 ukraińskich żołnierzy. A ofiar cywilnych jest i dziesięć razy więcej” – mówił abp Światosław Szewczuk w swym codziennym orędziu.

Franciszek: chrońmy marzenie ludzi o pokoju, święte prawo narodów do pokoju

Franciszek nazwał wojnę na Ukrainie “absurdalną” oraz zaapelował o ochronę “świętego prawa narodów do pokoju”.

Nowi księża w polskich diecezjach. “Droga kapłana jest trudna i wymagająca, ale piękna”

Biskupi diecezji ełckiej, legnickiej i kaliskiej oraz archidiecezji poznańskiej udzielili w sobotę święceń kapłańskich. Ilu nowych kapłanów mają polskie diecezje?