Wiadomości

Prymas Polski: ostatnie słowo nie należy i nie będzie nigdy należeć do zła

„Ostatnie słowo nie należy i nie będzie nigdy należeć do zła. Nawet gdybyśmy znajdowali się w samym epicentrum tragedii, możemy podnieść głowę i zobaczyć, że nad tym wszystkim jest Bóg” – napisał Prymas Polski abp Wojciech Polak w liście na Adwent.

Abp Gądecki: Adwent to czas spojrzenia na sprawy Polski z perspektywy wiary

“Adwentowe otwarcie na przychodzącego Zbawiciela zachęca nas do spojrzenia na nasze problemy, ale także na sprawy Polski i świata, z perspektywy wiary w Boga. Jestem głęboko przekonany, że obronę naszej granicy możemy połączyć z ewangeliczną wrażliwością na cierpienie bliźnich” – napisał w liście na Adwent abp Stanisław Gądecki. List metropolity poznańskiego zostanie odczytany w kościołach archidiecezji w niedzielę 28 listopada.

Papież zabierze migrantów do Włoch. Watykan uzgadnia szczegóły z władzami Cypru

Watykan dokonuje obecnie uzgodnień z władzami cypryjskimi w kwestii przewiezienia migrantów z Cypru do Włoch – powiedział agencji Associated Press rzecznik rządu w Nikozji, Marios Pelekanos.

Bp Galbas: najgorzej jak ksiądz nie ma dla ludzi serca, żyje wtedy w niewidocznym więzieniu własnego egoizmu

Podczas święceń diakonatu kleryka z seminarium w Ełku, bp Adrian Galbas nawiązał do życia nowego błogosławionego ks. Jana Machy. “Przy nim nie wypada narzekać, że mamy dziś ciężkie czasy dla Kościoła. Łatwe nie są, ale bez przesady” – mówił.

Zdewastowany kościół w Łęcznej. To kolejny akt wandalizmu w ostatnich dniach

Do aktu wandalizmu doszło w kościele Marii Magdaleny w Łęcznej. To już drugi atak na tę świątynię.

Franciszek: powinniśmy otworzyć nasze serca na życie uchodźców

“Życie uchodźcy to życie na ulicy życia, na której jesteś ignorowany, deptany, traktowany jakbyś był nikim” – powiedział papież Franciszek.

Atak bombowy na siedzibę episkopatu w Boliwii. Nie ma ofiar

Do ataku bombowego na siedzibę Boliwijskiej Konferencji Biskupiej doszło 24 listopada w La Paz. Obyło się bez ofiar, są jedynie straty materialne.

Zakaz publicznych nabożeństw na Słowacji. Biskupi: jesteśmy rozgoryczeni

Od 25 listopada na Słowacji wprowadzono lockdown z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. Biskupi wyrazili “wielkie rozczarowanie” decyzją władz, ponieważ ograniczenia dotyczą również kościołów i innych miejsc kultu.

Jest data beatyfikacji elżbietanek męczenniczek. Zostały zamordowane pod koniec wojny

W przyszłym roku, 11 czerwca we Wrocławiu, odbędzie się beatyfikacja s. Marii Paschalis Jahn i jej dziewięciu towarzyszek, sióstr elżbietanek pochodzenia niemieckiego.

Papież nie spotka się w grudniu z francuską komisją badającą wykroczenia duchownych. “Data nie została potwierdzona przez Watykan”

Nie odbędzie się zapowiadane na 9 grudnia spotkanie francuskiej Niezależnej Komisji ds. Wykorzystywania Seksualnego w Kościele w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Jak podaje agencja I-Media, data ta nie została nigdy potwierdzona przez Stolicę Apostolską. Na chwilę obecną nie ogłoszono nowej daty spotkania.