Wiadomości

Powstaje kolejna figura Chrystusa. Wyższa niż w Rio de Janeiro

Na południu Brazylii powstaje pomnik Chrystusa z rozpostartymi ramionami większy od tego, który stoi na wzgórzu na wzgórzu Corcovado w Rio de Janeiro. Tym razem będzie przedstawiał nie Chrystusa Odkupiciela, lecz Chrystusa Opiekuna (Cristo Protetor).

Znamy laureatów medalu św. Brata Alberta. Wśród nich Jacek Cygan i Dzieło Pomocy o. Pio

Wanda Woś, Jacek Cygan, Anna Piskorz, Jolanta Stokłosa i Dzieło Pomocy św. Ojca Pio zostali laureatami Medalu św. Brata Alberta, który od 1997 r. przyznawany jest za niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym.

Abp Gänswein: Benedykt XVI dostrzega brak jedności w wielu aspektach wiary w Kościele w Niemczech

Benedykt XVI jest zatroskany stanem Kościoła katolickiego w Niemczech, dostrzega „brak jedności w wielu zasadniczych aspektach wiary”. Podkreślił to prywatny sekretarz papieża seniora, arcybiskup Georg Gänswein w rozmowie z hiszpańskim pismem katolickim „Alfa y Omega z 10 kwietnia. „Wyraźnie widać, że sytuację Kościoła katolickiego w Niemczech cechują dziś napięcia i zamieszanie.

Prymas Polski: Miłosierdzie nie cofa się przed trudnościami

„Miłosierdzie nie zostawia nikogo. Nie zatrzymuje się przed bólem i zranieniem. Nie wycofuje wobec pojawiających się trudności. Jest szczepionką na wirusa obojętnego egoizmu” – mówił w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Gnieźnie Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Franciszek w we wrześniu tego roku ma odwiedzić Bratysławę

Prezydent Słowacji Zuzana Čaputová powiedziała wczoraj w programie „Na krawędzi” słowackiej prywatnej telewizji TV-JOJ, że papież Franciszek odwiedzi stolicę kraju, Bratysławę, we wrześniu bieżącego roku.

Franciszek: Bóg swoim miłosierdziem wyprowadza nas z największych nieszczęść

„Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni. Bo jeśli miłość kończy się na nas samych, to wiara wysycha w bezowocnym przeżyciu wewnętrznym. Bez innych staje się odcieleśniona. Bez uczynków miłosierdzia zamiera. Pozwólmy, by wskrzesiły nas do życia pokój, przebaczenie i rany Jezusa miłosiernego. I prośmy o łaskę, byśmy stali się świadkami miłosierdzia” – zachęcił Ojciec Święty Franciszek podczas Eucharystii sprawowanej w kościele Santo Spirito in Sassia. W niedzielę Bożego Miłosierdzia papież odprawił Mszę św. w rzymskim ośrodku kultu Bożego Miłosierdzia.

Pożegnanie Krzysztofa Krawczyka. „Jego talent był darem Bożym”

W archikatedrze łódzkiej odprawiono mszę świętą pogrzebową za ś.p. Krzysztofa Krawczyka. Artysta zmarł w wieku 74 lat.

YouTube zablokował transmisję z adoracji Najświętszego Sakramentu. „Żądamy wyjaśnień”

Transmisja Adoracji z Kaplicy Gwiazdy Niepokalanej z Niepokalanowa realizowana przez Telewizję EWTN została zablokowana przez serwis YouTube. Jak informuje ks. Piotr Wiśniowski, dyrektor EWTN Polska, telewizja pozbawiona została też możliwości jakiejkolwiek innej transmisji na kanale Youtube.

Muzea Watykańskie będą otwarte od 3 maja

Od 3 maja Muzea Watykańskie ponownie otwierają się dla zwiedzających. Jak poinformowano 8 kwietnia w Watykanie, warunkiem będzie wpisanie się na określoną godzinę. Wejście zaplanowano w odstępach półgodzinnych dla ograniczonej liczby osób.

Festiwal Miłosierdzia w tym roku online. Bezpłatny pokaz filmów

Z okazji Święta Miłosierdzia już po raz drugi odbędzie się filmowy Festiwal Miłosierdzia. W jego ramach zaprezentowane zostaną trzy filmy. Będzie je można zobaczyć w sieci.