"W tym roku obchodzimy piękny jubileusz: 10 lat od chwili otwarcia drzwi Świątyni Opatrzności Bożej dla wiernych. Ten kościół to nie jest tylko architektoniczny monument z betonu i kamienia. To miejsce, które ma nam przypominać, że nie jesteśmy rzuceni w wir świata sami – że Bóg prowadzi nas w sposób dyskretny, ale bardzo wyraźny" - pisze metropolita warszawski abp Adrian Galbas w słowie pasterskim na XIX Święto Dziękczynienia