Wiadomości: Polska

“Do zakończenia dochodzenia nie będę wypowiadał się w sprawie biskupa kaliskiego”

Stolica Apostolska zadecydowała, że sprawą biskupa Edwarda Janiaka zajmie się abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański poinformował, że do czasu zakończenia tego dochodzenia nie będzie wypowiadać się na jego temat.

Nie będzie w tym roku Pielgrzymki Dominikańskiej na Jasną Górę

Wyruszająca co roku z Krakowa piesza Pielgrzymka Dominikańska na Jasną Górę w tym roku się nie odbędzie – poinformował przeor klasztoru dominikanów w Krakowie o. Piotr Ciuba OP. Odbędzie się natomiast bez zmian Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej.

Sanktuarium w Tuchowie otwiera się po 3 tygodniach od zamknięcia [AKTUALIZACJA]

[AKTUALIZACJA] Na prośbę parafian i pielgrzymów, za zgodą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie i po spełnieniu wszystkich jej wskazań i wymogów, 1 lipca o godz. 18.00 Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej zostanie otwarte dla sprawowania kultu religijnego. Było zamknięte od trzech tygodni z powodu ogniska COVID-19.

COVID-19 wykryty u kolejnych pracowników Sekretariatu KEP

Biuro prasowe Episkopatu Polski poinformowało na Twitterze, że koronawirus został wykryty u kolejnych pracowników Sekretariatu KEP. Łącznie zarażonych jest osiem osób.

Powstaje aplikacja „Adoptuj Życie” w języku suahili

Szczecińska Fundacja Małych Stópek rozpoczęła zbiórkę na aplikację “Adoptuj Życie”, z której będą mogli korzystać mieszkańcy Afryki. – W wioskach, rzeczywiście, smartfonów jest niewiele, ale w miastach jest inaczej, a aborcji bardzo dużo – zauważa ks. Tomasz Kancelarczyk, szef Fundacji.

Dwie największe warszawskie pielgrzymki odwołane w tradycyjnej formie

Zarówno Warszawska Pielgrzymka Piesza jak i Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna nie wyruszą w tym roku na Jasną Górę w dotychczasowym kształcie. WPP pójdzie w grupie ok. 50 osób – reprezentantów poszczególnych grup, a WAPM zaprasza do pielgrzymowania duchowego i na wydarzenia stacjonarne.

Koronawirus u 30 sióstr elżbietanek z Katowic

Pozytywne wyniki testu na COVID-19 potwierdzono u 30 sióstr elżbietanek z Katowic. Obecnie 3 zakonnice są w szpitalu, jedna z sióstr zmarła. Od dłuższego czasu hospitalizowana jest także jeszcze jedna siostra, która zaraziła się koronawirusem w szpitalu.

Polityka na Jasnej Górze? Sanktuarium wyjaśnia, rzecznik KEP komentuje

– Ambony kościelne służą wyłącznie do głoszenia Słowa Bożego – przypomniał w niedzielę wieczorem rzecznik Episkopatu Polski, odnosząc się do komentarzy, jakie pojawiły się po niedzielnym wystąpieniu na Jasnej Górze polityków partii rządzącej.

Sekretariat KEP odcina się od listu do misjonarzy wysłanego przez polityków

Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski nie przesyłał listu do misjonarzy, o którym donoszą media. Informację tę przyjmujemy z wielkim zdziwieniem i zaskoczeniem. Przesłanie listu ws. wyborów prezydenckich było niestosowne i nie powinno mieć miejsca – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Biskupi katowiccy w kwarantannie. Jeden z nich ma COVID-19

Jeden z biskupów pomocniczych archidiecezji katowickiej jest zarażony koronawirusem, ale przechodzi go bezobjawowo – poinformowała Archidiecezja w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej. W związku z powyższym wszyscy biskupi Katowic, wraz z biskupem seniorem zostali objęci kwarantanną, a kuria jest zamknięta do odwołania.