Wiadomości: Polska

Bp Kamiński: Troska o rodzinę jest troską o cały naród

Troska o rodzinę jest troską o cały naród – podkreślił bp Romuald Kamiński podczas rekolekcji maryjnych dla małżeństw, które poprowadzi miejscowa wspólnota małżeństw.

„Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”. Półmaraton Marzanny okazją do wsparcia bezdomnych

O tym, że można biec nie tylko do celu, ale również dla kogoś, od ośmiu lat przekonuje Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. 22 marca w Krakowie pod hasłem „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania” odbędzie się 17. Półmaraton Marzanny. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem bezdomności.

Rozpocznij 280 dni modlitwy za życie zagrożone. To modlitewny owoc filmu „Nieplanowane”

– Rozpocznij 280 dni modlitwy za życie zagrożone. Módl się 280 dni, bo tyle trwa życie dziecka pod sercem matki – Andrzej Sobczyk zachęca do włączenia się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Abp Gądecki: Tzw. Europejska Karta Równości stwarza okazję do promowania ideologii gender

W duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo rodzin, dzieci i młodzieży oraz w trosce o dobro przyszłych pokoleń i rozwój naszego regionu wyrażam głęboki niepokój w związku z przyjęciem przez Radę Miasta Poznania tzw. Europejskiej Karty Równości – napisał w specjalnym oświadczeniu abp Stanisław Gądecki.

Ilu księży odchodzi z kapłaństwa? ISKK podał dane

Według ISKK na 5800 średnio rocznie święconych nowych księży z kapłaństwa odchodzi ok. 56. To oznacza, że rocznie z kapłaństwa w Polsce w latach 2000-17 odchodziło mniej niż 1 proc. nowo wyświęconych.

Ulga czy rozczarowanie? Komentarze o nowej adhortacji Franciszka

Jedni przyjęli nową Adhortację papieża z ulgą, inni będą nią rozczarowani – takie komentarze pojawiły się na konferencji prezentującej nowy dokument papieża Franciszka “Querida Amazonia”, będący owocem Synodu Biskupów o Amazonii.

Opactwo w Tyńcu podaje szczegółowe informacje w sprawie o. Artura W.

Rzecznik Opactwa Benedyktynów w Tyńcu przesłał szczegółowe informacje dotyczące sprawy o. Artura W, zatrzymanego wczoraj przez policję. Prostuje niektóre wcześniej podawane w mediach fakty.

Jak Kościół wspiera ofiary wykorzystywania seksualnego? Konferencja w KEP

Od wysłuchania nagranego świadectwa mężczyzny, będącego ofiarą wykorzystywania seksualnego przez duchownego, rozpoczęła się w Sekretariacie KEP konferencja prasowa podsumowująca dotychczasowe działania Kościoła w sprawie pomocy ofiarom.

Nuncjatura zabrała głos w sprawie jednego z polskich biskupów

Należy mieć na uwadze, iż doniesienia medialne w tego rodzaju wrażliwych sprawach wywołują ogromne emocje społeczne, które znacząco mogą utrudnić postępowanie mające na celu ustalenie prawdy – pisze Nuncjatura Apostolska w komunikacie wydanym dzisiaj.

Benedyktyn z Tyńca zatrzymany przez policję. Oświadczenie Zakonu

“Oświadczamy, że w dniu 6 lutego o. Artur W. został zatrzymany przez policję na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze” – czytamy w wydanym przez Opactwo Benedyktynów 11 lutego oświadczeniu. To samo Opactwo zawiadomiło prokuraturę po tym, jak zgłosiła się do nich ofiara zakonnika.