Wiadomości: Polska

Dziś w Kościele Dzień Judaizmu

Słowa z Księgi Wyjścia: „Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować” (Wj 20,8) są mottem obchodzonego dzisiaj 17 stycznia w Kościele w Polsce 23. Dnia Judaizmu. Centralne uroczystości odbywają się w Gnieźnie.

Prezentacja książki “Jutro Niedziela” 20 stycznia w siedzibie KEP

Już 20 stycznia w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbędzie się spotkanie promujące książkę “Jutro Niedziela” – najnowszą publikację Wydawnictwa Stacji7. Wezmą w niej udział autorzy książki ks. dr hab Marcin Kowalski i ks. Przemysław Śliwiński, a także kard. Kazimierz Nycz, ks prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich oraz Aneta Liberacka, redaktor naczelna Stacji7.

Równi przed Bogiem. Prymas Wyszyński o mężczyźnie i kobiecie

Nie można dopuścić by żona była aniołem, a mąż szatanem; by żonę obowiązywało dziesięcioro przykazań, a męża nie” – to zdanie kard. Stefana Wyszyńskiego wybrzmiało wczoraj w Domu Arcybiskupów Warszawskich podczas kolejnego spotkania cyklu “Myśląc z Wyszyńskim”.

Tłumy wiernych z Koszalina na Mszy żałobnej za ks. Wójtowicza

Tłumy wiernych przybyły dziś wieczorem do katedry w Koszalinie na Mszę pożegnalną, poprzedzającą uroczystości pogrzebowe ks. Wojciecha Wójtowicza, tragicznie zmarłego rektora WSD.

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla Szymona Hołowni

W związku z zamieszaniem powstałym podczas udzielania Komunii Świętej panu Szymonowi Hołowni pragniemy wyrazić ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji – pisze w opublikowanym dzisiaj oświadczeniu o. Piotr Ziewiec OCD, administrator parafii na warszawskim Solcu.

Co łączy, a co dzieli psychoterapię, spowiedź i kierownictwo duchowe?

O psychoterapii, spowiedzi i kierownictwie duchowym opowiadali w ramach kolejnego spotkania z cyklu “Duchowość dla Warszawy” dr Agnieszka Kozak, psychoterapeuta oraz o. Piotr Kropisz SJ.

Jutro “Myśląc z Wyszyńskim” o kobiecie i mężczyźnie

Trzecie spotkanie z cyklu “Myśląc z Wyszyńskim” w ramach przygotowań do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w czwartek 16 stycznia o godz. 18:00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Tytuł kolejnej debaty pt. “Prawda antropologiczna: mężczyzną i kobietą zrodził ich” nawiązuje do watykańskiego dokumentu o gender.

Totus Tuus będzie hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego

Biskupie zawołanie ks. Karola Wojtyły “Totus Tuus” (Cały Twój) będzie hasłem tegorocznego XX Dnia Papieskiego, który przypadnie w niedzielę 11 października. – Chcemy, aby to hasło było formą syntezy pontyfikatu Jana Pawła II – powiedział w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski kard. Kazimierz Nycz, przewodniczący Rady Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jest organizatorem corocznych obchodów.

Znamy termin pogrzebu zmarłego w wypadku ks. Wójtowicza

Uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego w poniedziałek ks. Wojciecha Wójtowicza rozpoczną się w czwartek 16 stycznia w koszalińskiej katedrze – poinformowała diecezja koszalińsko-kołobrzeska.

Dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau z medalem papieskim

Dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau Piotr Cywiński otrzymał wczoraj wieczorem w Domu Arcybiskupów Warszawskich medal papieski „Pro Ecclesia et Pontifice”. Laudację głosił abp Grzegorz Ryś, a w uroczystości wzięli udział również m.in. Nuncjusz Apostolski abp Salvatore Pennacchio i metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.