Trwa nowenna w intencji Ojczyzny. Dziś modlitwa przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W siódmy dzień nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego modlitwę poprowadzi bp Rafał Markowski. Będzie modlił się przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu.

22 marca to siódmy dzień Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszonej za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Nowenna pod hasłem „Akcja 21:20” odmawiana jest codziennie po Apelu Jasnogórskim, o godz. 21:20, a także po każdej Mszy św. Nowennę można odmawiać też indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Układ nowenny jest następujący: intencja na dany dzień, „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwa w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi.

PRZECZYTAJ>>> Trwa nowenna w intencji Ojczyzny. Odbędzie się w różnych częściach Polski

Obok intencji ogólnej, każdego dnia nowenny polecane są intencje szczegółowe. Siódmego dnia nowenny jej uczestnicy będą prosić Boga o „prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych”.

22 marca modlitwę nowennową poprowadzi bp Rafał Markowski, biskup pomocniczy warszawski, przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu. Modlitwa będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

Nowenna zakończy się 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. Więcej informacji na: nowenna2120.pl

BP KEP/KAI