Kijów: zniszczenia w katedrze i rezydencji abp. Szewczuka po ataku rosyjskich dronów

W wyniku masowego ataku ataków dronów „szahedów” w Kijowie w nocy 25 listopada zniszczeniom uległa grekokatolicka Patriarchalna Katedra Zmartwychwstania Chrystusa oraz rezydencja abp. Światosława Szewczuka.

W nocy 25 listopada Rosja wystrzeliła w kierunku Ukrainy 75 dronów, z czego 74 zostały zniszczone przez obronę przeciwlotniczą, w tym ponad 60 nad Kijowem. Alarm lotniczy w stolicy Ukrainy trwał ponad 6 godzin, od 2:37 do Nie było ofiar śmiertelnych, ale pięć osób zostało rannych, w tym 11-letnie dziecko.

Zamiast prezentów od św. Mikołaja otrzymamy takie oryginalne podarki – skomentował abp Szweczuk.

Jeden z rosyjskich dronów został zestrzelony w dzielnicy Dniepr w Kijowie, w pobliżu patriarchalnej katedry Zmartwychwstania Chrystusa i rezydencji głowy Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego, abp. Światosława Szewczuka. Fala uderzeniowa uszkodziła drzwi i wybiła okna w katedrze. Większym zniszczeniom uległ wieżowiec w pobliżu świątyni.

W wyniku ataku dronów na Kijów uszkodzonych zostało sześć okien w podziemiach katedry patriarchalnej. Fala uderzeniowa wybiła szyby. Uszkodzone zostało okucie w czterech drzwiach kościoła – powiedział Wasyl Bukatyuk, dyrektor Dyrekcji Budowlanej przy kurii arcybiskupiej. W rezydencji patriarchalnej i kurii patriarchalnej uszkodzone zostały trzy drzwi – dodał.

ZOBACZ TEŻ: Są nowe informacje o stanie zdrowia papieża. „Niektóre zobowiązania zostały przełożone”

KAI, kh/Stacja7