Franciszek przekazał różaniec dla nowego prezydenta Argentyny

Nowo wybrany prezydent Argentyny, Javier Milei, otrzymał pobłogosławiony przez papieża Franciszka różaniec. Przekazano go po rozmowie telefonicznej, podczas której prezydent elekt zaprosił Franciszka do odwiedzenia ojczyzny.


Biuro prezydenta-elekta Argentyny potwierdziło, że nowy prezydent kraju, Javier Milei otrzymał 24 listopada różaniec od papieża Franciszka. Pobłogosławiony przez papieża różaniec został także wysłany do wiceprezydent-elekt Victorii Villarruel.

Papieski dar został przesłany po rozmowie telefonicznej, którą papież Franciszek odbył w zeszłym tygodniu z argentyńskim prezydentem-elektem, w trakcie której papież pogratulował Milei i doradził mu, aby miał „odwagę i mądrość” w rządzeniu krajem. Przy tej okazji Milei zaprosił papieża do odwiedzenia jego ojczyzny w 2024 roku.

Oba gesty oznaczają początek nowych relacji między nimi, ponieważ Milei przeprosił za zniewagi i krytykę, które wcześniej publicznie skierował przeciwko Ojcu Świętemu. Nowy prezydent kraju obejmie urząd 10 grudnia.

Natomiast urodzona 13 kwietnia 1975 r., Villarruel, deklaruje się jako praktykująca katoliczka, a wyrazem tego są nie tylko jej udział w pielgrzymce do patronki Argentyny, Matki Bożej z Luján, czy religijna treść życzeń składanych w mediach społecznościowych z okazji Wielkanocy ale także jasne stanowisko w sprawie obrony życia ludzkiego, które „zaczyna się w chwili poczęcia”. 8 lipca 2018 r. Villarruel wzięła udział we Mszy świętej w intencji życia w bazylice Matki Bożej z Luján, kiedy w kraju debatowano nad legalizacją aborcji w Kongresie. W trakcie kampanii wyborczej wypowiadała się także publicznie przeciwko uznaniu związków homoseksualnych za „małżeństwo”.

ZOBACZ TEŻ: Fejkowe nabożeństwa i intencje! Oszuści podszywają się pod parafie

KAI