Wiadomości: Świat

Polski wolontariusz w Lizbonie: zanieść iskrę Światowych Dni Młodzieży wszędzie

„Chcemy, żeby każdy doświadczył tego co dają Światowe Dni Młodzieży” – mówi Radiu Watykańskiemu Bartosz Placak, polski wolontariusz, który od października 2022 r. przebywa w Portugalii pomagając w organizacji tego wydarzenia.

ŚDM w Lizbonie. Inne wyznania i religie włączają się w obchody

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie będą mogli odwiedzić miejsca kultu innych religii: islamu, judaizmu, hinduizmu, a także kościoły, w których będą się odbywać modlitwy ekumeniczne.

Kardynał nominat Américo Aguiar pojedzie na Ukrainę? Ma to związek z ŚDM

Biskup pomocniczy Lizbony Américo Aguiar, przewodniczący komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży ma wziąć udział w modlitwie organizowanej przez młodzież ukraińską, która nie może jechać na ŚDM do Lizbony. Na razie nie jest znana data oraz miejsce wydarzenia.

Lizbońskie parafie zbierają pieniądze, aby na ŚDM przyjechali młodzi z Dominiki, Angoli i Ukrainy

Parafie z archidiecezji Lizbony zbierają środki finansowe na rzecz ubogiej młodzieży z kilku państw świata, aby sfinansować jej podróż na odbywające się w Portugalii pomiędzy 1 i 6 sierpnia Światowe Dni Młodzieży.

ŚDM 2023. Ruszyła produkcja ornatów i hostii

Na ŚDM w Lizbonie zostanie przygotowanych 10 tys. ornatów, które wyprodukują portugalskie zakłady odzieżowe. Produkcję hostii powierzono siostrom klaryskom.

Kard. Zuppi: złożyłem papieżowi sprawozdanie z misji w Moskwie

Specjalny wysłannik papieża w sprawie misji pokojowej na Ukrainie kard. Matteo Zuppi wyjaśnił, że jego wizyta w Moskwie dotyczyła w szczególności dokumentacji deportowanych ukraińskich dzieci.

Kard. Krajewski: Chersoń tak wiele cierpiał; musiałem tam pojechać

„Dziękuję Panu Bogu, że mogłem z tymi ludźmi być, modlić się, a także im pomagać w taki sposób, w jaki było to możliwe” – powiedział kard. Konrad Krajewski, kończąc swoją wizytę na Ukrainie.

Lizbona 2023. Symbole ŚDM dodarły do ostatniej diecezji

Krzyż pielgrzyma oraz kopia ikony Matki Bożej Salus Populi Romani – symbole Światowych Dni Młodzieży rozpoczęły ostatni etap swojej peregrynacji. Od soboty goszczą one w patriarchacie lizbońskim, gdzie będą odwiedzać poszczególne punkty i parafie do 23 lipca.

Kard. Zuppi po powrocie z Moskwy: nie ma planu pokojowego, priorytetem są kwestie humanitarne

„Jesteśmy bardzo zainteresowani kwestią humanitarną i obroną życia niewinnych. Nie ma planu pokojowego, nie ma mediacji” – powiedział kard. Matteo Zuppi, specjalny papieski wysłannik do Kijowa i Moskwy.

Kard. Zuppi do katolików w Moskwie: Kościół dąży do pokoju, aby połączyć to, co zło podzieliło

„Kościół, jak matka, nigdy nie może zaakceptować podziału między swoimi dziećmi” – powiedział kard. Metteo Zuppi, przebywający w Moskwie, jako specjalny wysłannik papieski.