Wiadomości: Świat

Franciszek spotka się w Lizbonie z ofiarami nadużyć duchownych

„W czasie Światowych Dni Młodzieży planowane jest spotkanie papieża z ofiarami nadużyć. Będzie to spotkanie dyskretne, aby chronić prywatność zainteresowanych” – poinformował arcybiskup i patriarcha Lizbony, kard. Manuel Clemente.

Niemiecki jezuita: w 2030 roku będzie już bardzo mało zakonników

Obecnie w Niemczech i w Austrii prowadzona jest ożywiona dyskusja dotycząca dziedzictwa klasztorów oraz opactw, gdyż życie zakonne od dziesięcioleci nieustannie podupada. Aktualnie średnia wieku zakonnic i zakonników na tych terenach wynosi 65 lat.

Joe Biden otrzymał list od papieża. Franciszek wyraził „smutek z powodu cierpień spowodowanych wojną”

Specjalny wysłannik papieski kard. Matteo Zuppi podczas spotkania z prezydentem USA Joe Bidenem w Białym Domu wręczył mu list od papieża Franciszka – poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Jest księdzem od pięciu lat. Co wiemy o nowym sekretarzu papieża?

40-letni argentyński duchowny ks. Daniel Pellizzon będzie nowym sekretarzem osobistym papieża Franciszka.

Papież przyjął rezygnację polskiego biskupa misyjnego w Brazylii

Papież Franciszek przyjął rezygnację 76-letniego ks. bpa Eduardo Zielskiego z zarządzania duszpasterskiego diecezją São Raimundo Nonato (Brazylia).

Polak biskupem pomocniczym Los Angeles. „Nie mogę się doczekać”

„Czuję, że będą wyzwania, krzyże, wyrzeczenia i trudności. Ponieważ jest to część ścieżki każdego chrześcijańskiego ucznia. Nie wiem dokładnie, co Pan ma w zanadrzu, ale jestem pełen nadziei” – powiedział ks. Sławomir Szkredka, nowy biskup pomocniczy archidiecezji Los Angeles.

Prezydent Biden przyjął kardynała Zuppiego. Rozmawiali o Ukrainie

Prezydent Joe Biden spotkał się we wtorek z kardynałem Matteo Marią Zuppim, papieskim wysłannikiem do spraw wojny na Ukrainie. Omówili między innymi kwestie pomocy humanitarnej i starania Watykanu dotyczące powrotu przymusowo deportowanych do Rosji dzieci.

Wysłannik papieża ds. misji pokojowej na Ukrainie jest w Waszyngtonie. Przyjmie go prezydent Biden

Kard. Matteo Zuppi, który jest specjalnym wysłannikiem papieża w sprawie misji pokojowej na Ukrainie, udał się w poniedziałek z wizytą do Waszyngtonu, gdzie spotka się z prezydentem USA Joe Bidenem.

Przyszłość abp. Gänsweina jest wciąż niejasna. Nie wie „jak będzie wyglądało to nowe życie”

„Wciąż muszę dowiedzieć się, co będę robił” – powiedział abp Georg Gänswein, który w ostatnich dniach wrócił do Niemiec.

Były spowiednik papieża: nie ma powodu, aby trzymać się z dala od spowiedzi

„Jezus bardziej pragnie nam przebaczyć, niż my chcemy, aby nam przebaczono. A więc z odwagą, naprzód, bez strachu, lęku, niepokoju” – mówi o spowiedzi 96-letni kapucyn o. Luis Pascual Dri, jeden z nowych kardynałów.