Bp Czaja trafił do szpitala. Biskupi proszą o modlitwę

Biskup opolski Andrzej Czaja trafił do szpitala "wskutek silnej infekcji". Biskupi pomocniczy proszą kapłanów i wiernych o modlitwę o jego zdrowie.

Ks. Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego i rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Opolu, poinformował, że ordynariusz diecezji opolskiej w piątek 27 stycznia poczuł się gorzej. Konieczna była hospitalizacja. Biskup poddawany jest badaniom, które pomogą ustalić przyczynę infekcji.

Z prośbą o modlitwę w intencji biskupa opolskiego zwrócili się do kapłanów Rudolf Pierskała i Waldemar Musioł, biskupi pomocniczy.

„Kierując się troską i braterską solidarnością informujemy, że na wskutek silnej infekcji (…) niewiadomego pochodzenia, biskup Andrzej przebywa w szpitalu. Celem jego hospitalizacji jest diagnostyka, a następnie leczenie, które może potrwać jakiś czas” – czytamy w piśmie.

Biskupi proszą wszystkich kapłanów, a przez ich pośrednictwo osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich w parafiach o indywidualną i wspólnotową modlitwę w intencji zdrowia biskupa opolskiego.

kh, KAI/Stacja7