Oblaci zatrzymani przez białoruskie władze. Zgromadzenie wydało kolejne oświadczenie

"Obaj oblaci są obywatelami Białorusi. W związku z powyższym prosimy dziennikarzy i agencje prasowe o roztropność w przekazywaniu informacji na ich temat" - apeluje zgromadzenie.

W związku z zatrzymaniem przez władze białoruskie dwóch misjonarzy oblatów posługujących w diecezji witebskiej na Białorusi misjonarze oblaci wyrażają wdzięczność za wszelkie wyrazy wsparcia i solidarności oraz modlitwy w intencji ojców Andrzeja i Pawła.

ZOBACZ>>> Dwóch oblatów zatrzymanych przez białoruskie władze. „Prosimy o modlitwę”

O. Paweł Gomulak OMI, rzecznik Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej poinformował, że obaj zakonnicy nadal przebywają w areszcie. Zaznacza, że w miarę możliwości prawnych związanych z uzyskiwaniem dostępu do oficjalnych informacji o ich bieżącej sytuacji, zakon przykłada ogromną wagę do sprawdzania rzetelności informacji docierających z różnych źródeł. „W związku z powyższym prosimy dziennikarzy i agencje prasowe o roztropność w przekazywaniu informacji na ich temat. Jednocześnie dziękujemy za pełne troski zainteresowanie się losem naszych Współbraci” – czytamy.

Zakonnik przekazał, że najbliższe informacje związane z losem zatrzymanych zostaną podane przez misjonarzy oblatów najprawdopodobniej w okolicach środy (czyli 15 maja). Oficjalny komunikat zostanie opublikowany na witrynie Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – oblaci.pl

„Prosimy o dalszą modlitwę w intencji naszych Współbraci na Białorusi oraz wiernych, którzy zostali pozbawieni opieki duszpasterskiej. Polska Prowincja deklaruje wszelką potrzebną pomoc w rozwiązaniu tej sytuacji” – napisał na zakończenie komunikatu o. Paweł Gomulak OMI.

KAI,pa/Stacja7