Wiadomości: Świat

Ofiary przemocy po spotkaniu z papieżem: jesteśmy wdzięczni

Istnieje nadzieja, że coś się zmieni – tak reagowano po spotkaniu Papieża z ofiarami zbrodni ze wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. Wskazuje na to z wdzięcznością za całą inicjatywę towarzyszący swoim diecezjanom biskup Gomy, Willy Ngumbi.

Mężczyzna wszedł do kaplicy i zniszczył figurę Chrystusa. Do aktu wandalizmu doszło w Jerozolimie

Dziś w godzinach porannych w kaplicy Skazania na śmierć żydowski mężczyzna zrzucił z filaru figurę Chrystusa i rozbił Jego twarz – poinformowała franciszkańska Kustodia Ziemi Świętej.

Papież spotkał się z kongijską młodzieżą. „Nie bójcie się mobilizować dla dobra”

„Nie bójcie się, tego, by słyszano wasz głos, bo nie tylko przyszłość, ale i dzień dzisiejszy jest w waszych rękach: bądźcie w centrum dnia dzisiejszego!” – mówił papież Franciszek do kongijskiej młodzieży i katechetów. Papież spotkał się z nimi na Stadionie Męczenników w Kinszasie.

Gdzie na mszę świętą chodzi się najczęściej? Zaskakujące dane

Nigdzie odsetek katolików chodzących na msze święte nie jest tak wysoki jak w Nigerii – wynika z amerykańskich badań.

Papież podczas Mszy św. w Kinszasie: dajmy Chrystusowi szansę uzdrowienia naszych serc

„Uwierzmy we wspólnotę i z Bożą pomocą budujmy Kościół wolny od ducha światowego a pełen Ducha Świętego, wolny od bogactwa dla siebie a napełniony braterską miłością!” – powiedział papież podczas Mszy św. sprawowanej na lotnisku „Ndolo” w stolicy Demokratycznej Republiki Konga – Kinszasie.

Franciszek w Kinszasie: przestańcie dusić Afrykę

„Jestem tutaj, aby wziąć was w ramiona i przypomnieć wam, że wasza wartość jest nie do przecenienia, że Kościół i Papież pokładają w was ufność, wierzą w waszą przyszłość, w przyszłość, która jest w waszych rękach” – mówił wczoraj papież w swoim pierwszym przemówieniu w stolicy Demokratycznej Republiki Konga – Kinszasie.

Abp Gänswein w czasie mszy przy grobie Benedykta XVI: choć odczuwamy jego brak, jest obecny duchowo

W miesiąc po śmierci Benedykta XVI, abp Georg Gänswein przewodniczył koncelebrowanej mszy świętej w Grotach Watykańskich w intencji papieża seniora. „Benedykt XVI jest dziś obecny duchowo” – podkreślił jego wieloletni sekretarz.

„Bohater deskorolki” na drodze do świętości. Oddał życie w czasie zamachu terrorystów w Londynie

Ignacio Echeverría ocalił życie wielu ludzi w czasie ataku terrorystów na centrum Londynu w 2017 roku. Hiszpan powstrzymał jednego z bandytów uderzając go deskorolką. W Madrycie rozpoczął się proces beatyfikacyjny Echeverría, zwanego „bohaterem deskorolki”.

Kard. Kasper o decyzjach niemieckiego Kościoła: prowadzą na skraj schizmy

Kard. Walter Kasper skomentował list Watykanu skierowany do biskupów niemieckich, podkreślając, że opór wobec niego „lub jego reinterpretacja z pomocą tricków i obchodzenia, nieuchronnie prowadzą na skraj schizmy”.

Młodzi idą pieszo na spotkanie z papieżem. „To była duża niespodzianka”

Młodzi z szesnastu parafii pielgrzymują, w dużej mierze pieszo, na spotkanie z papieżem w stolicy Sudanu Południowego. Cała trasa wynosi ponad 400 kilometrów.