Wiadomości

Abp Ryś: prośmy Boga, aby był blisko naszych serc, naszych myśli i naszego wartościowania

“Prośmy Boga, aby był blisko naszych serc, naszych myśli i naszego wartościowania. Prośmy Go, aby wyrywał nas z takich sposobów myślenia i działania, które są bardziej diabelskie niż Boże” – mówił metropolita łódzki w środę podczas Mszy Św. sprawowanej w archikatedrze łódzkiej.

Papież: osoby starsze są chlebem, który karmi nasze życie

“Pamiętajmy: dziadkowie i osoby starsze są chlebem, który karmi nasze życie, są ukrytą mądrością ludu, dlatego powinniśmy je celebrować” – mówi papież Franciszek w intencji modlitewnej na lipiec, przekazanej za pośrednictwem Światowej Sieci Modlitwy.

50 martwych migrantów w ciężarówce w Teksasie. „Nie można nad tą tragedią przejść do porządku dziennego”

W poniedziałek na obrzeżach San Antonio w Teksasie odkryto w naczepie ciężarówki ok. 50 ciał nielegalnych migrantów przemycanych przez granicę. Pozostałych 16 osób trafiło do szpitala w stanie skrajnego wyczerpania. “Ci migranci, ryzykujący w nadziei na lepsze życie, są samotni i bezimienni” – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Gustavo Garcia-Siller, ordynariusz San Antonio.

Franciszek do Żydów: Jesteśmy wezwani do wspólnego dawania świadectwa o Bogu miłosierdzia

“Jesteśmy wezwani do wspólnego dawania świadectwa o Bogu miłosierdzia i sprawiedliwości, który kocha i troszczy się o wszystkich ludzi. Możemy to uczynić, czerpiąc z duchowego dziedzictwa, które po części dzielimy” – stwierdził Franciszek w pozdrowieniu do przedstawicieli Międzynarodowego Komitetu Żydowskiego ds. Konsultacji Międzyreligijnych.

Papież ogłosił nowy list apostolski o liturgii. “Pozwólmy, aby strzegło nas nieustanne pragnienie Pana”

Papież Franciszek ogłosił dziś list apostolski o liturgii. Nosi on tytuł “Desiderio desideravi” i jest zachętą do ponownego odkrycia soborowego nauczania oraz do pielęgnowania w Kościele piękna liturgii, tak aby umożliwiała ona faktyczne spotkanie z Bogiem i była narzędziem ewangelizacji.

Franciszek: każdego dnia w moim sercu obecna jest maltretowana Ukraina

Franciszek nazwał “barbarzyńskim” atak na centrum handlowe w Krzemieńczuku oraz zaapelował, aby “nie zaniedbywać pomocy dla ludności ukraińskiej”.

Franciszek wręczył paliusze nowym metropolitom. Otrzymał go abp Guzdek

W czasie mszy świętej w bazylice watykańskiej papież Franciszek poświęcił paliusze dla 44 nowych arcybiskupów metropolitów, w tym dla ordynariusza białostockiego, arcybiskupa Józefa Guzdka.

“Pielgrzymi nadziei”. Watykan ogłosił logo i hasło Jubileuszu Roku 2025

Cztery kolorowe postaci, symbolizujące narody z czterech stron świata, trzymające się krzyża-kotwicy wśród fal – tak wygląda logo Jubileuszu Roku 2025, który będzie obchodzony pod hasłem “Pielgrzymi nadziei”. Jego prezentacja odbyła się we wtorek w watykańskim Pałacu Apostolskim.

Znacznie spadła liczba osób chodzących do kościoła. Ile praktykuje co niedzielę?

Odsetek Polaków chodzących do kościoła w każdą niedzielę poważnie zmalał: z 46% przed pandemią do 37% obecnie – wynika z najnowszych badań CBOS.

Zmarł polski proboszcz parafii na Wołyniu. Mimo ciężkiej choroby chciał wspierać swoich parafian

Ks. Andrzej Kwiczala przez wiele lat był proboszczem parafii w Maniewiczach na Wołyniu, na Ukrainie. Kiedy wybuchła wojna, przerwał swoje leczenie w Polsce i powrócił do swoich parafian. Zmarł w minioną niedzielę, w wieku 55 lat.