Wiadomości

Od jutra rekolekcje wielkopostne online z bp. Michałem Janochą

Od V niedzieli Wielkiego Postu 29 marca bp Michał Janocha poprowadzi rekolekcje wielkopostne w kościele seminaryjnym w Warszawie. To propozycja Archidiecezji Warszawskiej na Wielki Post 2020 w czasie epidemii koronawirusa. Transmisję online można będzie oglądać m.in. na kanale You Tube Archidiecezji Warszawskiej i jej stronie internetowej.

W Syrii pierwsze zakażaenie COVID-19. Kraj jest nieprzygotowany

W ubiegłą niedzielę w Syrii został potwierdzony pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. Rząd podjął działania prewencyjne, jednak w obecnej sytuacji dla kraju, który dopiero co rozpoczął swoją odbudowę ekonomiczną, epidemia może być prawdziwą katastrofą.

“Jesteśmy fizycznie rozdzieleni, ale w komunii duchowej”. Prymas apeluje o pozostanie w domach

„Przed nami kolejna niedziela, trudniejsza niż poprzednie. Będziemy sprawować w naszych kościołach Msze św. bez udziału wiernych, przyjdą tylko ci, którzy mają intencje. Bardzo proszę, byśmy zrozumieli tę trudną sytuację. Jesteśmy fizycznie rozdzieleni, ale w komunii duchowej” – mówi Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Wiara w czasie epidemii [relacja na żywo]

Stale aktualizowane najważniejsze wiadomości związane ze stanem pandemii w Polsce i na świecie – ze szczególnym uwzględnieniem kwestii wiary i Kościoła

“To nasza szansa w tym trudnym czasie”. Bp Dajczak do młodzieży

– Może na moment trzeba się zatrzymać? Ten czas jest po to, aby stało się w nas coś pięknego – mówił bp Edward Dajczak podczas modlitwy i adoracji krzyża w ramach Wielkopostnego Czuwania Młodych. Z uwagi na ograniczenia związane z epidemią, młodzież w koszalińskiej katedrze reprezentowało dwoje instruktorów działających w Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

Franciszek modli się za osoby doświadczające następstw pandemii

Podczas sobotniej Eucharystii w Domu Świętej Marty papież Franciszek modlił się za osoby, które doświadczają konsekwencji ekonomicznych obecnego kryzysu zdrowia publicznego. W homilii zaapelował, by duchowni nigdy nie zapominali o swojej przynależności do ludu Bożego i nadal w tym trudnym okresie pomagali ubogim i chorym.

Bez udziału wiernych, ale z transmisją. Msza, prelekcja i modlitwa o owoce beatyfikacji

Tym razem bez udziału wiernych, ale jak zawsze z transmisją. Jak co miesiąc, każdego 28 dnia, modlimy się o owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy na transmisję mszy świętej pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego, a po niej na prelekcję Pawła Zuchniewicza pt. “Wyszyński i Wojtyła. Jedność pomimo różnic”.

“Myśleliśmy, że zawsze będziemy zdrowi w chorym świecie”. Franciszek udzielił błogosławieństwa “Urbi et Orbi”

Myśleliśmy, że zawsze będziemy zdrowi w chorym świecie. To nie jest czas Twojego sądu, ale naszego wyboru tego, co się liczy – te przejmujące słowa wypowiedział papież Franciszek podczas niezwykłego nabożeństwa na pustym placu św. Piotra. Na zakończenie tego wyjątkowego nabożeństwa udzielił błogosławieństwa “Urbi et Orbi” (miastu i światu)

Wielki Tydzień z Franciszkiem. Znamy godziny celebracji

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało dziś szczegółowy program celebracji pod przewodnictwem papieża w Wielkim Tygodniu. Po raz pierwszy w historii nie odbędą się tradycyjnie odprawiane w tym czasie wielkopiątkowa Droga Krzyżowa w Koloseum oraz Msza Krzyżma  w Wielki Czwartek.

Caritas Polska włącza się w pomoc szpitalom i lekarzom

Największa organizacja pomocowa w Polsce wychodzi naprzeciw potrzebom szpitali walczących z epidemią i ogłasza akcję #WdzieczniMedykom. Budżet projektu wstępnie oszacowano na 12 mln zł.