Wiadomości

Duszpasterze prostują nieprawdziwe informacje nt. Mszy 11 listopada w Warszawie

“Wyrażamy nadzieję, że i tym razem Matka Boża wyjedna nam cud – cud pojednania w trosce o sprawy najważniejsze dla Polski i Kościoła” – napisali duszpasterze parafii Najświętszego Zbawiciela w wydanym dziś oświadczeniu w związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami odnośnie organizacji Mszy świętej w intencji Ojczyzny w parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie w dniu 11 listopada.

Ruszyła piąta edycja akcji „Trochę ciepła dla bezdomnego”

Po raz piąty ruszyła organizowana przez Caritas Polska i Straż Miejską m.st. Warszawy akcja „Trochę ciepła dla bezdomnego”. W tym roku przebiega ona pod hasłem „Bezdomności się nie wybiera, bezdomnym się staje”. Do końca lutego strażnicy miejscy będą docierać do znanych sobie miejsc pobytu osób bezdomnych na terenie stolicy przywożąc im zupę w termosach, koce, czapki, skarpetki, a nawet rękawiczki – zakupione ze środków pochodzących ze zbiórki organizowanej w ramach akcji.

Przeor Taizé zachęca do okazania gościnności młodym

Młodzi przybędą do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia na 42. Europejskie Spotkanie Młodych, w dniach 29 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020. Przeor wspólnoty z Taizé, brat Alois zachęcił wrocławian do okazania gościnności młodzieży z różnych krajów naszego kontynentu. Zgłoszenia udziału w tym wydarzeniu należy dokonać do 1 grudnia br.

Uroczystości religijne w 101. rocznicę odzyskania niepodległości

Msze św. za ojczyznę, parady wojskowe, śpiewanie pieśni patriotycznych, koncerty złożą się w całym kraju na obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Biskupi z Europy modlili się na Jasnej Górze w intencji młodych

Kardynałowie, biskupi i kapłani z różnych krajów Europy przybyli dziś na Jasną Górę aby modlić się w intencji przyszłorocznego Kongresu Młodych, który odbędzie się w Krakowie. Wcześniej omawiali to spotkanie w Domu Arcybiskupów Krakowskich.

Europejski Trybunał przeciw deportacji nawróconego Afgańczyka

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu sprzeciwił się deportacji Afgańczyka nawróconego na chrześcijaństwo do jego ojczyzny. Uznał, że mogłoby to na niego ściągnąć prześladowania, a nawet śmierć.

Franciszek zachęcił katolików do budowania pomostów z niewierzącymi

Do budowania pomostów z kulturą, z niewierzącymi lub ludźmi, których wiara różni się od naszej zachęcił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez na temat Dziejów Apostolskich papież odniósł się do wystąpienia św. Pawła na Areopagu. Jego słów wysłuchało dzisiaj na placu św. Piotra około 12 tys. wiernych.

Franciszek: nie odrzucajmy zaproszenia na ucztę Pańską

– Na drodze naszego życia często będziemy mieli do czynienia z wyborem: albo bezinteresowność Pana, wyruszenie na spotkanie Pana, lub zamknięcie się w moich sprawach, w moich interesach – powiedział Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Prymas wzywa do bardziej ewangelicznego stylu życia

– Odczytuję w tym wezwanie do bardziej ewangelicznego stylu życia i do ewangelicznego stylu relacji w naszych wspólnotach, o konkretne duszpasterskie nawrócenie – mówi KAI abp Wojciech Polak. Prymas Polski skomentował fakt, że w tym roku do seminariów duchownych w naszym kraju zgłosiło się o ponad 120 kandydatów do kapłaństwa mniej niż w roku ubiegłym.

Razem ku przyszłości. I Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej

Ideą Forum jest zaproszenie do otwartej dyskusji na tematy i problemy ważne dla młodych ludzi, takie jak poczucie własnej wartości, seksualność, rodzina, współczesne uzależnienia.