Wkrótce papież ogłosi nową adhortację. Znamy jej tytuł
„Laudate Deum” – taki tytuł nosić będzie nowa adhortacja apostolska Franciszka, która ma zostać ogłoszona 4 października. Zapowiedział to sam papież w przemówieniu do rektorów uniwersytetów z Ameryki Łacińskiej.
Choć spotkanie z nimi odbyło się 21 września w Watykanie, to dopiero dziś watykański portal Vatican News poinformował o treści papieskiego przemówienia.
Adhortacja, jak już wcześniej zapowiadał Franciszek, jest aktualizacją treści zawartych w jego społeczno-ekologicznej encyklice „Laudato si’” z 2015 roku. „Piszę drugą część «Laudato si’», aby zaktualizować bieżące kwestie” – ogłosił papież w połowie sierpnia.
„Laudato si’” to druga encyklika Franciszka, opublikowana 18 czerwca 2015 r. Dokument, poświęcony „trosce o wspólny dom”, odnosi się w sposób szczególny do kwestii ochrony środowiska.
KAI,pa/Stacja7
ZOBACZ: Jak pielgrzymowali papieże?



