Papież zakończył wizytę apostolską w Mongolii

Po krótkiej ceremonii pożegnania na międzynarodowym lotnisku w Ułan Bator samolot Airbus 330 włoskich linii lotniczych ITA z papieżem na pokładzie o godz. 12.04 czasu lokalnego odleciał do Rzymu. Przylot do stolicy Włoch przewidziany jest na godz. 17.20.

W dniach 1-4 września papież Bergoglio przebywał w Ułan Bator, stolicy Mongolii. Była to 43. podróż zagraniczna w czasie trwającego już ponad dziesięć lat pontyfikatu. Przebiegała pod hasłem „Razem mieć nadzieję”.

ZOBACZ: Franciszek w Mongolii: tylko miłość przezwycięża egoizm i sprawia, że świat postępuje naprzód

Na lotnisku odbyła się krótka ceremonia pożegnania. Przed odlotem papież odbył w salonie VIP-ów krótką rozmowę z panią minister spraw zagranicznych Mongolii, Batmunkh Battsetseg.

Podczas trwającego ponad 11 godz. lotu papież tradycyjnie spotka się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Przylot na międzynarodowe lotnisko Rzym-Fiumicino przewidziany jest na godz. 17.20.

KAI,pa/Stacja7