Papież odwiedzi Plac Hiszpański. Odda hołd Maryi Niepokalanej
Mistrz ceremonii papieskich abp Diego Ravelli podał terminarz celebracji z udziałem papieża Franciszka w grudniu.
I tak jak co roku, papież Franciszek będzie się modlił w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przed kolumną Niepokalanej na placu Hiszpańskim. Modlitwa na placu Hiszpańskim rozpocznie się 8 grudnia o godz. 16.00.
ZOBACZ: Co znaczy „Niepokalane Poczęcie”? Dlaczego ta uroczystość poprzedza Boże Narodzenie?
Zaś cztery dni później papież odprawi w bazylice watykańskiej Mszę św. w święto Matki Bożej z Guadalupe. Msza św. w bazylice św. Piotra odbędzie się 12 grudnia o godz. 18.00.
Przypomnijmy, że w dniach 1-3 grudnia Franciszek uda się, zgodnie z zapowiedzią, do Dubaju, na kolejną Konferencję Państw Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP-28). Będzie to 45. podróż zagraniczna papieża Franciszka.
ZOBACZ: Papież Franciszek w grudniu uda się do Dubaju. Znamy program podróży
KAI,pa/Stacja7



