„Teologia dla zabieganych” na Akademii Katolickiej. Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o Bogu i Biblii

Dwuletni kurs "Teologii dla zabieganych" prowadzą na Akademii Katolickiej bibliści i teolodzy. Rekrutacja potrwa do pierwszego zjazdu

– Wszystkie odpowiedzi, których szukamy w naszym życiu znajdują się w Piśmie Świętym, w tym słowie, które Bóg kieruje do nas. Potrzebujemy jednak narzędzi, potrzebujemy zrozumieć w jaki sposób Bóg do nas mówi, w jaki sposób Bóg odpowiada na nasze pytania – mówi s. Judyta Pudełko.

„Teologia dla zabieganych” pozwala poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Biblią, z fundamentami wiary i chrześcijańskim stylem życia we współczesnym świecie.

– Jak żyć dobrze? Jak żyć szczęśliwie? Na te pytania poszukujemy odpowiedzi na zajęciach z teologii moralnej. To część teologii najbliższa ludzkiemu sercu, pomaga nam w naszej codzienności i w jej zmaganiach – mówi ks. Janusz Stańczuk.

To propozycja dla wszystkich osób pełnoletnich bez względu na wykształcenie i miejsce zamieszkania. Zarówno dla liderów i animatorów wspólnot chrześcijańskich, jak i osób poszukujących indywidualnej drogi do Boga.

Zajęcia odbywają się przez cztery semestry w jedną sobotę w miesiącu w siedzibie uczelni Akademii Katolickiej przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.

Rekrutacja potrwa do pierwszego zjazdu w październiku. Szczegóły >>>na stronie internetowej<<<.