„Uświęć ich w prawdzie”. Pod koniec lipca rozpoczną się zapisy na Warszawską Pielgrzymkę Pieszą

Zapisy będą przyjmowane online oraz stacjonarnie w kościele paulinów

W tym roku Warszawska Pielgrzymka Piesza wyruszy pod hasłem „Uświęć ich w prawdzie” 6 sierpnia z kościoła ojców paulinów na ul. Długiej.

„Uświęć ich w prawdzie” to prośba Jezusa za swoimi uczniami, skierowana do Boga Ojca, a wypowiedziana tuż przed Paschą. I aby wśród uczniów nie było wątpliwości, co do poprawnego zrozumienia intencji Nauczyciela z Nazaretu, Chrystus, zwracając się do swojego Ojca, mówi: Słowo twoje jest prawdą. W ten sposób wcielone słowo Boga pisze swoją ziemską autobiografię” – wyjaśnia o. Krzysztof Wendlik, kierownik 313. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej.

Jak podkreśla, „chrześcijanin, pielgrzym, nie spiera się o prawdę, nie musi jej stwarzać, wymyślać od nowa”. „Wyruszając w drogę, zanurza się w niej, aby doświadczyć jej przemieniającej mocy, która ze śmierci prowadzi do życia. Dlatego zanurzyć się w prawdzie oznacza złożyć swoje życie w ręce Jezusa, wyznać mu całą swoją nędzę i odpowiedzieć na jego pytania” – dodaje.

„Zanurzyć się w prawdzie to przylgnąć do wymagań Ewangelii, to pozwolić, aby łaska Boża zawarta w sakramentach świętych kształtowała nasze codzienne wybory. I w końcu, zanurzyć się w prawdzie oznacza wziąć swój krzyż i we wspólnocie Kościoła pójść za Jezusem na Wieczną Ucztę Miłości” – podkreśla o. Wendlik.

Jak zapisać się na pielgrzymkę?

Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane najpierw online >>>przez stronę internetową<<< od 25 lipca do 2 sierpnia. Ponadto, zapisać się stacjonarnie będzie można w kościele paulinów: 3-4 sierpnia w godz. 13.00-20.00; 5 sierpnia w godz. 10.00 – 20.00; 6 sierpnia w godz. 5.00-6.00. Po rozpoczęciu pielgrzymki zapisy będą przyjmowane również na trasie.

Pielgrzymi, którzy zapiszą się online, będą mogli odebrać pakiet pielgrzyma (legitymacja, książeczka, kwit bagażowy) od 4 do 6 sierpnia w kościele dolnym przy ul. Długiej 3 w godzinach zapisów stacjonarnych.

kh/archwwa.pl