Nauczyciele pielgrzymowali na Jasną Górę. A od października zapraszają na spotkania duszpasterstwa

Nauczyciele dziękowali za miniony rok szkolny podczas wspólnej pielgrzymki na Jasną Górę, ale po wakacjach będą spotykać się regularnie. W październiku spotkania wznowi Duszpasterstwo Nauczycieli

Nauczyciele, pedagodzy i pracownicy oświaty z Warszawy, łącznie 50 osób, uczestniczyli 1 i 2 lipca 87. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli na Jasną Górę pod hasłem „Nauczycielu, co mam czynić”. W czasie podróży uczestnicy odwiedzili sanktuarium w Gidlach, gdzie modlili się przed słynącą z cudów figurką Matki Bożej, oraz sanktuarium św. Anny w Aleksandrówce. Już w Częstochowie pielgrzymi uczestniczyli w nabożeństwach oraz sympozjum, ale nie tylko.

– Niektórzy pielgrzymi skorzystali z pobytu w Częstochowie i znaleźli trochę czasu, aby w Sanktuarium Krwi Chrystusa adorować Relikwie Krwi Chrystusa – opowiadają pielgrzymi.

Pielgrzymi za wstawiennictwem błogosławionej Natalii Tułasiewicz, patronki nauczycieli i wychowawców wypraszali na Jasnej Górze łaski dla całego środowiska szkolnego.

– Pielgrzymka była dla nas okazją do refleksji, modlitwy, podziękowania za miniony rok szkolny oraz zawierzenia Jasnogórskiej Matce wszystkich trudnych spraw. Pielgrzymi pamiętali w modlitwie o wszystkich nauczycielach, katechetach, pracownikach oświaty i ich rodzinach. Wracaliśmy zmęczeni, ale bogatsi o nowe przemyślenia i doświadczenia – mówią uczestnicy pielgrzymki.

Wyjazd na pielgrzymkę zorganizowało Duszpasterstwo Nauczycieli Archidiecezji Warszawskiej. Opiekę duszpasterską sprawowali ksiądz Marcin Klotz oraz ksiądz Antoni Piotrowski.

Po wakacjach nauczyciele spotkają się na Mszy Świętej w niedzielę 8 września o godz. 13:00 w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach w Warszawie.

– Zapraszamy wszystkich nauczycieli i wychowawców. Spotkajmy się na wspólnej modlitwie, aby prosić o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym – zachęca ks. Marcin Klotz.

Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na spotkania w roku szkolnym 2024/2025. Szczegółowe informacje pojawią się w sierpniu.

kh/archwwa.pl