Pamiętajmy o zmarłych księżach

W ciągu roku, który minął od zeszłorocznego Wspomnienia Wszystkich Zmarłych, odeszło do Pana trzech księży naszej Archidiecezji

ś.†p. Ks. profesor dr hab. Mieczysław Cyprian Lubański

(Zmarł 4 lipca 2015 roku, w wieku 90 lat, z tego w kapłaństwie 56 lat) Profesor dr hab. filozofii przyrody i matematyki. Naukowiec i wykładowca w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Akademii Teologii Katolickiej i w Seminarium Duchownym św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

 

 

ś.†p.   Ks. Jan Gorgoń

(Zmarł 14 kwietnia 2015 roku, zmarł w wieku 78 lat, z tego w kapłaństwie 51 lat) Były Proboszcz parafii w Izdebnie. Ostatnio rezydent w parafii
św. Franciszka z Asyżu w Warszawie.


ś.†p.    Ks. prałat Andrzej Polak

(Zmarł 13 lutego 2015 roku, zmarł w wieku 68 lat, z tego w kapłaństwie 43 lat) Kanonik honorowy Kapituły Warszawsko – Praskiej, Kapelan Jego Świątobliwości, Kanclerz Sądu Metropolitalnego Warszawskiego.

 

 

Pamiętamy również o ś.†p.    Ks. Feliksie Folejewskim (Zmarł 22 września 2015 r., w wieku 81 lat, z tego w kapłaństwie  53 lat)
Pallotyn, znany i zasłużony duszpasterz i rekolekcjonista. Był następcą ks. Jerzego Popiełuszki w duszpasterstwie ludzi pracy Archidiecezji Warszawskiej. Zwany też warszawskim apostołem Bożego Miłosierdzia.