W duchowej łączności z synodem biskupów. Młodzi czuwali na Jasnej Górze

Trzystu przedstawicieli młodzieży archidiecezji warszawskiej wybrało się w sobotę 20 października na Jasną Górę, by modlić się w intencji synodu biskupów w Rzymie oraz za młodzież całego świata • Towarzyszyło im 15 kapłanów

Młodzież archidiecezji warszawskiej włączyła się w sztafetę modlitewną czuwając na Jasnej Górze w nocy z soboty 20 na niedzielę 21 października. Modlitewne czuwanie rozpoczęło się od sobotniego Apelu Jasnogórskiego i trwało do godz. 5 nad ranem w niedzielę. Młodzi wysłuchali konferencji, wzięli udział w modlitwie i uwielbieniu a o północy w Eucharystii. Zaangażowali się w posługę podczas liturgii oraz oprawę muzyczną.

W trakcie synodu biskupów młodzież z poszczególnych polskich diecezji modli się każdego dnia na Jasnej Górze w intencji biskupów i młodzieży całego świata. – Papież Franciszek bardzo zachęcał do intensywnej modlitwy za synod biskupów poświęcony młodym, zarówno za biskupów – ojców synodalnych jak i młodzież, która przysłuchuje się obradom oraz za młodzież całego świata – przypomniał ks. Tomasz Zaperty, diecezjalny duszpasterz młodzieży.