„Trzeba dobrze wejść w ten czas”. Rekolekcje przygotowania do Adwentu w kościele św. Anny

W kościele akademickim św. Anny rozpoczęły się w niedzielę rekolekcje przygotowujące do Adwentu • Prowadzi je ks. Krzysztof Porosło • "Chcemy zawalczyć o Adwent, żeby był czasem, w którym Bóg będzie priorytetem" - mówi ks. Mateusz Milczarek, duszpasterz akademicki

Adwent to  szczególny okres, dlatego warto się do niego dobrze przygotować. Stąd pomysł na rekolekcje tydzień przed rozpoczęciem Adwentu, aby jak podkreśla ks. Mateusz Milczarek – “już od pierwszego dnia wejść dobrze w ten intensywny i dość krótki czas”.

– Chcemy zawalczyć o Adwent, żeby nie był tylko czasem biegania za prezentami i przypominaniem sobie w ostatniej chwili, żeby jeszcze coś zrobić, ale by był czasem w którym Bóg będzie priorytetem, czasem odzyskiwania miejsca Boga w moim życiu codziennym – podkreśla ks. Mateusz Milczarek.

Rozważaniom rekolekcyjnym, które prowadzi ks. Krzysztof Porosło, towarzyszą słowa z Księgi Hioba Drzewo ma jeszcze nadzieję.

– Chodzi o to, że Bóg w Adwencie chce na nowo obudzić nadzieję w człowieku, który w obliczu przeróżnych doświadczeń traci ją lub nie wierzy, że coś może się wydarzyć. A Adwent przypomina, że Pan przychodzi, że jest obecny, że zbawia – dodaje ks. Mateusz Milczarek.

Rekolekcje rozpoczęły się w niedzielę i potrwają do wtorku – 26 listopada. Nauk rekolekcyjnych można jeszcze wysłuchać w poniedziałek i wtorek w czasie mszy świętej o godz. 15:00 oraz po mszy świętej o godz. 18:30 (podczas mszy wieczornej krótka homilia, a po niej o 19:30 osobna nauka).

Ks. Krzysztof Porosło wykłada teologię dogmatyczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz posługuje jako duszpasterz akademicki PATMOS-u przy tym uniwersytecie. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”, które odbywają się od 2008 r.

kh/archwwa.pl