Rekrutacja na PWTW: propozycje dla małżeństw, “teologia dla zabieganych” i Akademia Dziennikarstwa

Jeszcze do 30 września można zgłaszać się na studia i kursy proponowane w nowym roku akademickim przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie • Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 odbędzie się 4 października w kościele seminaryjnym

Dla Papieskiego Wydziału Teologicznego rodzina jest priorytetem – podkreśla rektor tej uczelni ks. prof. Krzysztof Pawlina. W odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka papieska uczelnia proponuje dwa rodzaje zajęć.

Jednoroczne Studium Animacji Małżeńskiej, oparte głównie na warsztatach, przeznaczone jest dla par małżeńskich, które pragną pogłębić tajemnice relacji rodzinnej, a w przyszłości pomagać innym osobom w pokonywaniu kryzysów małżeńskich. Druga propozycja to Dwuletnie Studium Małżeństwa i Rodziny, które przygotowuje do prowadzenia kursów przedmałżeńskich i niesienia pomocy w poradniach rodzinnych.

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza ponadto na studia magisterskie i podyplomowe dla katechetów, studia teologiczne, e-learningowe, na Akademię Dziennikarstwa oraz dwuletni kurs „Teologii dla zabieganych”. –Teologia jest dla wszystkich, nie tylko dla przygotowujących się do kapłaństwa. Inwestujemy w swój intelekt, w karierę, a trzeba przecież zadbać o duchowość – przypomina świeckim rektor PWTW.

Dla tych co nie mają czasu, uczelnia oprócz pięcioletnich studiów proponuje kurs „teologii dla zabieganych”. – Dwa lata, dwa razy w miesiącu po cztery godziny – by umocnić to, co w nas jest piękne – podkreśla ks. prof. Pawlina.

Z kolei Akademia Dziennikarstwa jest propozycją dla tych wszystkich, którzy chcą pracować w mediach katolickich, prowadzić parafialne strony internetowe, profile w mediach społczenościowych różnych instytucji katolickich. – Można pogłębić swoją wiedzę i umiejętności, stać się bardziej profesjonalnym. To już trzecia edycja Akademii Dziennikarstwa, która cieszy się zainteresowaniem wielu chętnych Każdy może współpracować z mediami – zauważa ks. Przemysław Śliwiński, kierownik Akademii Dziennikarstwa na PWTW.

Dokładne programy studiów i terminy spotkań znaleźć można na stronie internetowej uczelni: pwtw.pl w odpowiednich zakładkach.

Zobacz też

“Teologia dla zabieganych”. Nowa propozycja Papieskiego Wydziału Teologicznego

W ciągu czterech semestrów można poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Biblią, z fundamentami wiary i chrześcijańskim stylem życia we współczesnym świecie • W zajęciach mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania, zarówno animatorzy wspólnot jak i osoby poszukujące swojej indywidualnej drogi do Boga • Zgłoszenia do 30 września