Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

W najbliższym czasie…

OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

Bardzo serdecznie informujemy, że Diecezja Radomska wraz z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w roku szkolnym 2023/2024 zaprasza do udziału w XXXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. Jej adresatami są uczniowie szkół ponadpodstawowych, w których cykl kształcenia kończy się uzyskaniem świadectwa dojrzałości.

Tematem przewodnim i zarazem hasłem tegorocznej Olimpiady są: Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła.

Zgłoszenia przyjmujemy do 14 listopada włącznie.

Wszystkie informacje  o Olimpiadzie znajdują się w załącznikach.

Uczeń – zgłoszenie

Szkoła – formularz zgłoszenia

 

DIECEZJALNY DZIEŃ MŁODZIEŻY

ZAPROSZENIE NA DIECEZJALNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ

W ramach obchodów 38. ŚDM, który w wymiarze diecezjalnym jest świętowany w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata zapraszamy do udziału razem z młodzieżą, którą katechizujecie, w DIECEZJALNYM DNIU MŁODYCH ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ, który odbędzie się w sobotę 25.11.2023, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na Wilanowie.

Program diecezjalnych obchodów 38. Światowego Dnia Młodzieży będzie miał następujący przebieg:

 • od godz. 9:45 – przyjazd młodzieży z wszystkich parafii archidiecezji do Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie
 • 10:00 – 11.30 – PROGRAM EWANGELIZACYJNY:
  • zawiązanie wspólnoty,
  • wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutisa,
  • koncert ewangelizacyjny SIEWCÓW LEDNICY,
  • adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia
 • 11.40 – przygotowanie do Eucharystii
 • 12:00 – MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem Księdza Kardynała Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, z udziałem księży biskupów pomocniczych oraz wszystkich księży obecnych na spotkaniu
 • 13:30 – zakończenie spotkania

Duchowym przygotowaniem do Diecezjalnego Spotkania Młodych będzie Nowenna do bł. Carla Acutisa, odmówiona w parafiach naszej diecezji w intencji młodzieży na 9 dni przed wydarzeniem, czyli 16-24 listopada br.. Plakaty i teksty nowenny zostały przesłane do parafii, pliki z możliwością ich wydruku dołączamy do tej wiadomości.

Drodzy Katecheci,
jako organizatorzy wydarzenia, prosimy o pomoc w dotarciu do młodzieży z informacją o powyższym wydarzeniu oraz wsparcie młodych w zorganizowaniu im przybycia na spotkanie w Świątyni Opatrzności Bożej.

Do wiadomości dołączamy linki informujące o wydarzeniu na social mediach:

Instagram: https://www.instagram.com/p/Czb0KZ2ryva/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Facebook: https://fb.me/e/3YF2T0Dj4

Link do pliku z nowenną: https://archwwa.pl/wp-content/uploads/2023/10/Nowenna-do-bl.-Carla-Acutisa.pdf

PLAKAT

NOWENNA

SZTUKA BYCIA KATECHETĄ

Najbliższe spotkanie z cyklu „Sztuka bycia katechetą” odbywające się w Domu Arcybiskupów Warszawskich będzie miało miejsce 22 listopada 2023 roku o godz. 17.00. Tematem spotkania będzie: „Oswoić nieznane. Praca z uczniem o szczególnych potrzebach edukacyjnych”. Spotkanie poprowadzi ks. Paweł Sobstyl, proboszcz parafii Dzieciątka Jezus na warszawskim Żoliborzu, wieloletni katecheta i specjalista w zakresie pedagogiki specjalnej, oligofrenopedagogiki oraz pomysłodawca i założyciel ogólnopolskich konferencji katechezy specjalnej organizowanych przez Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Arch. Warszawskiej.

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin – dni otwarte

Dyrekcja i nauczyciele katolickiej Szkoły Podstawowej nr 3 Przymierza Rodzin zapraszają zainteresowanych rodziców na spotkania informacyjne dotyczące rekrutacji uczniów do klas pierwszych i zerówki na kolejny rok szkolny 2024/ 2025. Spotkania odbędą się w soboty, 2 grudnia i 3 lutego, o godz. 10.00 w budynku szkoły przy ul. Nocznickiego 7, na Bielanach.

ZAPROSZENIE

VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRAWA KANONICZNEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Szanowni Państwo,
Drogie Katechetki i Drodzy Katecheci,

Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe Prawa Kanonicznego Regula Iuris działające na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już po raz ósmy organizuje Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych. Tematem tegorocznej – VIII edycji jest ,,Lud Boży – Wierni”. W ciągu kilku ostatnich lat stworzyliśmy niezwykłą możliwość uczniom z całej Polski by mogli oni, w ramach zdrowej rywalizacji nie tylko poznać pewne zagadnienia z zakresu prawa kanonicznego, ale również rozwijać swoje pasje i odkrywać ten mało popularny kierunek wiedzy, a także zawierać nowe znajomosci z rówieśnikami z całej Polski. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie dane nam gościć Państwa na etapie finałowym zaplanowanym na 24 kwietnia 2024 roku na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na Kampusie przy ulicy Dewajtis 5, w Auli im. Jana Pawła II. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła szerokie grono zainteresowanych z wielu stron Polski. W pierwszym etapie udział wzięło ok. 800 uczniów ze szkół ponadpodstawowych, spośród których do finału zakwalifikowało się 145 wybitnych osób, które udowodniły swoją znajomość w zakresie prawa karnego w Kościele. Warto wspomnieć, że Laureaci naszego Konkursu otrzymują indeks na studia na

Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a także nagrody rzeczowe (tablety, czytniki ebooków, sprzęt elektroniczny). Uczestnictwo w Konkursie jest bezpłatne. W związku z powyższymi informacjami, zachęcamy do wzięcia udziału w naszym Konkursie. Udział może być ciekawym doświadczeniem dla uczestników, a także
stanowić możliwość dalszego rozwoju w zakresie prawa kanonicznego. Temat tegorocznej edycji, jakim jest ,,Lud Boży – Wierni” pozwala uczestnikom na zgłębienie sfery wiedzy, która dotyka nas samych, jako osób, które swoimi czynami kreślą swoją drogę do zbawienia. Temat ten, z racji bezpośredniego odniesienia do osób wierzących uczestniczących w życiu Kościoła, jest szczególnie ważnym społecznie. Jako organizatorzy pragniemy zaznaczyć istotną rolę wiernych poprzez promocję wśród młodzieży w Polsce. Liczymy na Państwa udział, a w imieniu Wydziału oraz Studentów i Doktorantów zrzeszonych w Kole Naukowym Regula Iuris zapraszamy wszystkich Uczniów Szkół Ponadpodstawowych do aktywnego udziału w Konkursie!

Zgłoszenia szkoły, czego dokonują wyłącznie nauczyciele, należy dokonać do 11 listopada 2023 r. Do godz. 23.59, poprzez:
1. Wypełnienie formularza dostępnego pod adresem podanym poniżej: https://forms.office.com/e/ik7zh56gY9
2. Przesłanie formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 1 do Regulaminu) na adres e-mail: regulaiuris@uksw.edu.pl
3. Przesłanie formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 1 do Regulaminu) listem poleconym na adres Dziekanatu Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW (ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa p. 54), adresując: Studencko Doktoranckie Koło Naukowe Prawa Kanonicznego Regula Iuris z dopiskiem

ZGŁOSZENIE.
Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage-u: https://www.facebook.com/KoloNaukoweRegulaIuris
oraz wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/1rkLqJzot
W załączniku przesyłamy Regulamin Konkursu oraz materiały dydaktyczne na
etap szkolny.
Regulamin Konkursu oraz materiały dydaktyczne na etap szkolny dostępne są
również na stronie: https://cdn.fbsbx.com/v/t59.2708-
21/396775851_274351958339684_355011591738456329_n.pdf/Regulamin-VIIIOg%C3%B3lnopolskiego-Konkursu-Prawa-Kanonicznego-dla-Uczni%C3%B3wSzk%C3%B3%C5%82-Ponadpodstawowych.pdf?_nc_cat=103&ccb=1-
7&_nc_sid=2b0e22&_nc_ohc=miiKSr0OxkEAX8M2fxP&_nc_ht=cdn.fbsbx.com&o
h=03_AdR-zFZfkvhCGSYHTfGNuHNiyz-gJcNhSa6sQBOBVD_rQ&oe=653BAF76&dl=1

W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail:
regulaiuris@uksw.edu.plŁączymy wyrazy szacunku
Organizatorzy – Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe Regula Iuris