Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

W najbliższym czasie…

DIECEZJALNY DZIEŃ MŁODZIEŻY

ZAPROSZENIE NA DIECEZJALNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ

 

W ramach obchodów 38. ŚDM, który w wymiarze diecezjalnym jest świętowany w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata zapraszamy do udziału razem z młodzieżą, którą katechizujecie, w
DIECEZJALNYM DNIU MŁODYCH ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ,
który odbędzie się w sobotę 25.11.2023, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na Wilanowie.

Program diecezjalnych obchodów 38. Światowego Dnia Młodzieży będzie miał następujący przebieg:

 • od godz. 9:45 – przyjazd młodzieży z wszystkich parafii archidiecezji do Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie
 • 10:00 – 11.30 – PROGRAM EWANGELIZACYJNY:
  • zawiązanie wspólnoty,
  • wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutisa,
  • koncert ewangelizacyjny SIEWCÓW LEDNICY,
  • adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia
 • 11.40 – przygotowanie do Eucharystii
 • 12:00 – MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem Księdza Kardynała Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, z udziałem księży biskupów pomocniczych oraz wszystkich księży obecnych na spotkaniu
 • 13:30 – zakończenie spotkania

Duchowym przygotowaniem do Diecezjalnego Spotkania Młodych będzie Nowenna do bł. Carla Acutisa, odmówiona w parafiach naszej diecezji w intencji młodzieży na 9 dni przed wydarzeniem, czyli 16-24 listopada br.. Plakaty i teksty nowenny zostały przesłane do parafii, pliki z możliwością ich wydruku dołączamy do tej wiadomości.

Drodzy Katecheci,
jako organizatorzy wydarzenia, prosimy o pomoc w dotarciu do młodzieży z informacją o powyższym wydarzeniu oraz wsparcie młodych w zorganizowaniu im przybycia na spotkanie w Świątyni Opatrzności Bożej.

Do wiadomości dołączamy linki informujące o wydarzeniu na social mediach:

Instagram: https://www.instagram.com/p/Czb0KZ2ryva/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Facebook: https://fb.me/e/3YF2T0Dj4

Link do pliku z nowenną: https://archwwa.pl/wp-content/uploads/2023/10/Nowenna-do-bl.-Carla-Acutisa.pdf

 

PLAKAT

NOWENNA

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin – dni otwarte

Dyrekcja i nauczyciele katolickiej Szkoły Podstawowej nr 3 Przymierza Rodzin zapraszają zainteresowanych rodziców na spotkania informacyjne dotyczące rekrutacji uczniów do klas pierwszych i zerówki na kolejny rok szkolny 2024/ 2025. Spotkania odbędą się w soboty, 2 grudnia i 3 lutego, o godz. 10.00 w budynku szkoły przy ul. Nocznickiego 7, na Bielanach.

ZAPROSZENIE

 

„Paczuszka dla maluszka”

Czcigodny Księże,

 

„Paczuszka dla maluszka” to bożonarodzeniowa, ogólnopolska zbiórka darów, do której już po raz 11. zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jesteśmy organizacją pozarządową, która wspiera matki z dziećmi w trudnych sytuacjach życiowych, również poprzez różnorodne akcje charytatywne.

Tylko w ubiegłym roku beneficjenci zbiórki otrzymali dary o wartości 13 177 500 zł. Pomoc w postaci chemii kosmetycznej, artykułów do pielęgnacji niemowląt, chemii gospodarczej i wielu innych, trafiła nie tylko do matek i dzieci znajdujących się pod naszą opieką, ale także do 338 placówek pomocowych w całej Polsce.

Dzięki zaangażowaniu 1557 koordynatorów dary powędrowały do takich miejsc jak: rodzinne domy dziecka, hospicja dziecięce, hospicja perinatalne, domy dziecka, domy samotnej matki, dziecięce oddziały szpitalne.

W tym miejscu kierujemy zatem pytanie: czy nie zechciałby Ksiądz dołączyć do tego wielkiego pomocowego dzieła w roli koordynatora zbiórki?

Jeśli Wasza odpowiedź brzmi „tak”, to już od 1 listopada zapraszamy do wypełnienia specjalnego formularza dla koordynatorów akcji, który znajduje się na stronie www.paczuszkadlamaluszka.pl. Tam będzie również możliwość wybrania placówki, dla której będą zbierane dary.

Następnie, w wybranym przez Księdza miejscu 3 grudnia stanie choinka ozdobiona przekazanymi przez nas nieodpłatnie papierowymi bombkami z informacją na temat „Paczuszki dla maluszka”. Zerwanie jednej takiej bombki z choinki jest jednocześnie zobowiązaniem do udziału w zbiórce, a więc przygotowaniem świątecznej paczuszki.

Do zdań koordynatora należeć będzie dbanie o drzewko i sukcesywne zbieranie zgromadzonych pod nią paczuszek. Na koniec wszystkie podarunki przekazujecie tej instytucji pomocowej, która podczas rejestracji została wybrana.

Akcja potrwa od 3 grudnia do 6 stycznia!

Macie pytania?

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 513 847 890 lub mailowego:

kontakt@paczuszkadlamaluszka.pl

Link do Broszury Paczuszka dla Maluszka : https://fundacjamalychstopek.pl/biuletyn-paczuszka-dla-maluszka/

„Paczuszka dla Maluszka” – dobrze jest pomagać!

ks. Tomasz Kancelarczyk

prezes Fundacji Małych Stópek.