Kard. Nycz do senatu UKSW. Z nadzieją o beatyfikacji prymasa Wyszyńskiego

- Wyrażam nadzieję graniczącą z pewnością, że w Roku Prymasa Stefana Wyszyńskiego nastąpi beatyfikacja patrona UKSW – powiedział kard. Kazimierz Nycz, który uczestniczył dziś w posiedzeniu online Senatu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

W styczniu każdego roku tradycyjnie senatorowie UKSW gościli w siedzibie arcybiskupa warszawskiego, Wielkiego Kanclerza czterech wydziałów kościelnych UKSW. W tym roku z powodu pandemii nastąpiła zmiana. Na zaproszenie rektora ks. prof. Ryszarda Czekalskiego spotkanie odbyło się w formie zdalnej i miało bardziej roboczy charakter a kard. Kazimierz Nycz był gościem posiedzenia Senatu UKSW.

fot. UKSW

– Dzięki waszej inicjatywie – rektora, Senatu, do której się przyłączyłem, Sejm ogłosił Rok Prymasa Stefana Wyszyńskiego – powiedział kard. Nycz. Metropolita warszawski przyznał, iż prowadzi rozmowy z papieżem Franciszkiem i z prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, by beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego nastąpiła w tym roku.

– Gdyby przyjazd delegata z Watykanu nie był możliwy, gdyż sesje wyjazdowe są wstrzymane, będziemy prosić papieża Franciszka o wskazanie delegata z Polski – zapowiedział kard. Nycz.

Rektor UKSW ks. prof. Ryszard Czekalski poinformował o inicjatywach uczelni związanych z planowaną beatyfikacją Patrona. Są to m.in. wykłady otwarte, wydanie monografii, konferencja naukowa, podstrona dedykowana prymasowi Wyszyńskiemu, koncerty.

KAI/awo