Msza św. podczas spotkania “Panama w Warszawie”

Transmisja online
Parafia: Warszawa. Opatrzności Bożej w Wilanowie
Kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Mszy św. podczas spotkania młodych w łączności z obchodami 34. Światowych Dni Młodzieży 2019

Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich i studentów, ale zaproszeni są wszyscy młodzi ludzie, którzy będą mogli wspólnie doświadczyć obecności Boga w modlitwie, adoracji, sakramentach i radosnym uwielbieniu we wspólnocie Kościoła. Swoją obecność na spotkaniu potwierdził już abp Grzegorz Ryś, który wygłosi konferencję opartą o hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży – Oto ja, Służebnica Pańska – czyli jak mogę dziś usłyszeć głos Boga i Mu odpowiedzieć?. Spotkanie poprowadzi młody prezenter telewizyjny raper Michał „PAX” Bukowski.

Program rozpocznie się o godzinie 14:00 a zakończy około 22:00. W tym czasie przewidziana jest m.in. uroczyście celebrowana Msza święta o godz. 19.00 z emitowaną homilią Papieża Franciszka, wspólne uwielbienie, integracja, śpiew, możliwość spowiedzi czy adoracji. Nie zabraknie też łączności audiowizualnej z Panamą, tak by zgromadzeni młodzi mogli dowiedzieć się, co się działo przez kolejne dni Światowych Dni Młodzieży, by mogli poznać kulturę Panamy i usłyszeć o przeżyciach bezpośrednich uczestników spotkania z papieżem na miejscu.