Diecezjalny Dzień Młodzieży

Parafia: Warszawa. Opatrzności Bożej w Wilanowie
W przededniu niedzieli Chrystusa Króla, w sobotę 20 listopada, młodzi z archidiecezji warszawskiej spotkają się na Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej. Podczas spotkania m.in. wysłuchają świadectw, wezmą udział w adoracji oraz Mszy świętej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00, a w południe, o godz. 12:00, zwieńczy je uroczysta Msza pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego. Młodzi spotkają się w sobotę 20 listopada, w przededniu niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata, kiedy przypada 36. Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach.

Hasło tegorocznego ŚDM “Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” pochodzi z Dziejów Apostolskich. To słowa, które Jezus wypowiedział po nawróceniu św. Pawła i to właśnie ten fragment wyznaczy przebieg całego spotkania w Świątyni Opatrzności Bożej.

– Chcemy, aby ten dzień był przede wszystkim modlitwą, aby Duch Święty uzdolnił nas do bycia świadkiem Chrystusa, a potem, żebyśmy potrafili świadczyć na różnych płaszczyznach – swoim życiem, ale też na poziomie znajomości Boga i Ewangelii. Bez tego nie da się świadczyć życiem. To musi objąć całego człowieka – mówi ks. Zbigniew Sawiak.

Na spotkanie zaproszeni są wszyscy młodzi, którzy formują się we wspólnotach parafialnych: lektorzy, ministranci, duszpasterstwa młodzieży i akademickie, ale też uczniowie szkół średnich.

Podczas spotkania w Świątyni Opatrzności Bożej wysłuchają świadectwa 25-letniego Bartka oraz wezmą w adoracji połączonej z modlitwą uwielbienia, którą poprowadzi schola z duszpasterstwa akademickiego “Sandał”.

To spotkanie będzie również uroczystym zakończeniem Pielgrzymkowej Sztafety Młodych. Od końca października młodzi odwiedzali archikatedrę warszawską, aby podziękować za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

– Dzięki pielgrzymce nastąpiła integracja między parafiami, czego od kilku lat nie mieliśmy. Ufam, że będą z tego owoce. Chciałbym to powtarzać w innych miejscach – mówi ks. Sawiak.

Po raz pierwszy, zgodnie z decyzją papieża Franciszka, Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach będzie obchodzony w niedzielę Chrystusa Króla, 21 listopada.

kh/archwwa.pl