Kościelna Służba Porządkowa Archidiecezji Warszawskiej „TOTUS TUUS”

O Stowarzyszeniu

TOTUS TUUS – Kościelna Służba Porządkowa swój rodowód rozpoczyna od wezwania skierowanego do mężczyzn przez prymasa Stefana Wyszyńskiego do zabezpieczenia ładu i porządku w czasie I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny w roku 1979.

Przed II Pielgrzymką papieża Jana Pawła II do Polski prymas Józef Glemp na mocy dekretu z dnia 30 marca 1983 r. powołał Kościelną Służbę Porządkową Archidiecezji Warszawskiej jako instytucję trwałą w Kościele Warszawskim o charakterze ruchu odnowy religijnej i stowarzyszenia kościelnego oraz zatwierdził podwójną nazwę: pierwszą opisową „Kościelna Służba Porządkowa Archidiecezji Warszawskiej” i drugą zamienną – hasłową „TOTUS TUUS”.

Przyznanie nam przez Kościół prawa posługiwania się dewizą Ojca Świętego Jana Pawła II traktujemy jako szczególne wyróżnienie i obowiązek zapewnienia warunków do dobrego i godnego zaprezentowania obecności Kościoła w naszym Narodzie w czasie uroczystości.

Członkowie stowarzyszenia podejmują pracę nad odnową religijną w wymiarze osobistym, rodzinnym i społecznym poprzez uświęcanie życia, pielęgnowanie tradycji katolickich oraz przeciwdziałanie plagom społecznym, jak też zagrożeniom narodowym.

Dewizą stowarzyszenia jest: „Z Piotrem, przez Maryję do Chrystusa”.