Duszpasterstwo Akademickie „Schronisko”O Duszpasterstwie

Cztery tygodnie miesiąca tworzą cztery cykle, wokół których się spotykamy w Schronisku:

1. Problemy. Bo są, martwią, a czasem bolą; bo w dzisiejszym świecie wydaje się ich jakoś więcej. We współczesnym Kościele też. Tempo przemian cywilizacyjnych i społecznych, kontakt z wieloma kulturami, dostęp do mnóstwa informacji stwarza nie tylko szanse, ale też nowe problemy. I o nich chcemy rozmawiać.

2. Inspiracje. Każdy z nas je skądś czerpie? Są źródłami siły i sensu. Co inspiruje każdego z nas? A jeszcze bardziej – kto może zainspirować nas w dalszej drodze. Kościół i świat pełen jest niezwykłych biografii i osób, których życie może zainspirować. O nich będzie na tych spotkaniach.

3. Wgłąb. Tu się zatrzymujemy. Mniej rozmawiamy, mniej dyskutujemy, a bardziej słuchamy. Ten tydzień należy do Słowa, do ciszy. Takie modlitewne spotkanie, by schodzić do głębi. By, to co na zewnątrz, co poznane, usłyszane, przeżyte – mogło się zakorzenić.

4. Obecność. Wreszcie na koniec czas nieco luźniejszy, czas na spotkanie – siebie nawzajem, ale też spotkanie z zapraszanymi gośćmi. Czas na cieszenie się obecnością drugiego, wspólnotą w twórczym jej wymiarze, dzielenie się naszymi talentami i pomysłami.