„Zapraszam na wspólne dziękczynienie”. Święto Papieskie w Świątyni Opatrzności Bożej

Na obchody 6. rocznicy wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową zaprasza diecezjan kard. Kazimierz Nycz • W niedzielę, 3 marca w kościołach archidiecezji warszawskiej czytane jest zaproszenie na Święto Papieskie 13 marca w Świątyni Opatrzności Bożej

Drodzy Diecezjanie,

w środę, 13 marca br., będziemy obchodzili Święto Papieskie z racji 6. rocznicy wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. Jednocześnie będziemy dziękowali Panu Bogu za 100-lecie przywrócenia relacji dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską i 100-lecie pierwszego posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski.

Tego dnia w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.

Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, zapraszam księży diecezjalnych i zakonnych, osoby życia konsekrowanego, dzieci i młodzież, ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne do Świątyni Opatrzności Bożej na wspólne dziękczynienie 13 marca na godz. 17.30.

Wszystkim z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

_________________________________________________

Zaproszenie proszę odczytać w niedzielę, 3 marca br., na wszystkich Mszach Świętych, w ramach ogłoszeń parafialnych. Proszę ponowić zaproszenie w niedzielę, 10 marca br.