W tym tygodniu w @archwwa

Jak zwykle w poniedziałki, przesyłamy kalendarium kard. Kazimierza Nycza i rekomendowane wydarzenia w Archidiecezji Warszawskiej.

KALENDARIUM KARD. KAZIMIERZA NYCZA

  • Czwartek, 18 listopada, 11.30, archikatedra św. Jana Chrzciciela – przewodniczenie Mszy św. i poświęcenie nowej siedziby Muzeum Archidiecezji Warszawskiej
  • Piątek, 19 listopada, 10.00, słowo wstępne i udział w seminarium pt. „Kicz i piękno w naszych kościołach”

pełne kalendarium – https://archwwa.pl/sekcja/serwis-arcybiskupa-warszawskiego/

 

REKOMENDOWANE WYDARZENIA

  • Poniedziałek, 16 listopada, 18.00, kościół św. Alberta Chmielowskiego i św. Andrzeja przy pl. Teatralnym – Modlitwa o pokój. Modlitwa za Paryż – zaprasza warszawska Wspólnota św. Idziego (Sant’Egidio). Więcej
  • Wtorek, 17 listopada, 10.00, UKSW (ul. Dewajtis 5) – międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Pół wieku później. List biskupów polskich do niemieckich z 18 listopada 1965 roku”. O g. 12.15 – konferencja prasowa. Program
  • Środa, 18 listopada, 11.30, archikatedra św. Jana Chrzciciela – uroczyste zakończenie projektu renowacji archikatedry warszawskiej i poświęcenie nowej siedziby Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. Szczegółowy program
  • Czwartek, 19 listopada, 10.00, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej  – VII seminarium z cyklu „Architektura i sztuka kościołów w świetle liturgii” na temat „Kicz i piękno w naszych kościołach”. Program
  • Czwartek, 19 listopada, 13.00, Kuria Metropolitalna Warszawska – pokaz i konferencja prasowa nt. filmu dokumentalnego pt. „Czas niedokończony. Wiersze Księdza Jana Twardowskiego” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Film zrealizowano z okazji 100. rocznicy urodzin księdza-poety. Więcej
  • Od piątku 20 listopada, 18.30, kościół Najświętszego Zbawiciela – pod hasłem „Szczęście niejedno ma imię” rozpoczynają się rekolekcje dla singli. Więcej

 

Dobrego tygodnia!

Biuro Prasowe @archwwa

 

Serwis dla dziennikarzy https://archwwa.pl/sekcja/dziennikarze/

tel: +48 22 53 17 220

twitter: @archwwa

facebook: https://www.facebook.com/ArchidiecezjaWarszawska

mail: media@archwwa.pl