Studium o sztuce dla katechetów. Nowy kierunek na Akademii Katolickiej

Akademia Katolicka przygotowała w tym roku nowe propozycje na rok akademicki 2021/2022 • Jedną z nich jest roczne studium o sztuce dla katechetów • Rekrutacja potrwa do końca września

“Sztuka widzenia. Widzenie sztuki”, to roczne studium skierowane do katechetów, które poprowadzą historycy sztuki, edukatorzy, osoby związane z instytucjami kultury takimi jak Muzeum Narodowe, Zachęta czy Zamek Królewski.

– Chodzi nam o to, żebyśmy wiedzieli, że Bóg nie jest zawarty tylko w formułach i w katechizmie. Jest jeszcze w pięknie. A co robi piękno? Uskrzydla do życia, zachwyca. A więc chcemy również wejść na płaszczyznę wewnętrzną człowieka, który nie tylko się modli, ale także z zachwytu idzie za Bogiem. I dlatego ten język, który się niektórym może już znudził, trzeba po prostu odnowić. Jak? Przez piękno – opowiadał o tym kierunku w rozmowie z KAI ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor Akademii Katolickiej.

Każde zajęcia będą się składały z dwóch części – wykładu oraz wspólnej dyskusji nad dziełami sztuki. Nie zabraknie również prostych ćwiczeń, które pokażą w jaki sposób zastosować zdobytą wiedzę w nauczaniu dzieci i młodzieży.

Kurs ten pomoże katechetom poruszać się po świecie sztuki z większą swobodą, która także pozwala lepiej poznać Boga. W czasie zajęć słuchacze zajmą się m.in. ikonografią przedstawień pasyjnych oraz związaną z narodzinami Chrystusa, ale pojawi się również sztuka nowoczesna.

Akademia Katolicka, dawniej Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie prowadzi rekrutację także na inne kierunki m.in. na teologię blended-learning, studia podyplomowe katechetyczno-teologiczne lub podyplomowe z etyki.

Wszystkie kierunki oraz szczegóły rekrutacji można znaleźć na >>>stronie internetowej<<<.