Archiwalia na 1050-lecie Chrztu Polski
Wystawę unikatowych dokumentów, pieczęci i ilustracji związanych z dziejami chrześcijaństwa na ziemiach polskich otwarto w Archiwum Głównym Akt Dawnych w Warszawie.
Wystawę unikatowych dokumentów, pieczęci i ilustracji związanych z dziejami chrześcijaństwa na ziemiach polskich otwarto w Archiwum Głównym Akt Dawnych w Warszawie.
Najwyższe władze państwowe z prezydentem oraz marszałkami Sejmu i Senatu uczestniczyły w Mszy św., sprawowanej wieczorem w Warszawie w 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej.
Edytorska aktywność wydawnictw katolickich stanowi ważny element ewangelicznej posługi – podkreślił kard. Gerhard Müller podczas Mszy wieńczącej XXII Targi Wydawców Katolickich.
Komentarz do liturgii III Niedzieli Wielkanocy autorstwa ks. prof. Józefa Naumowicza.
Nad Jeziorem Genezaret. Tam wszystko się zaczęło… Oto jak Zmartwychwstały odmienił Piotra
Potrzebę odnowy i wzrostu czytelnictwa w Polsce podkreślono podczas uroczystości otwarcia XXII Targów Wydawców Katolickich na Zamku Królewskim w Warszawie.
O fascynującym życiu o. Stanisława Papczyńskiego, dramatycznych dziejach marianów, o tym, że warto być otwartym na zmiany i że najlepszy pomysł na życie ma dla nas Bóg – z ks. Pawłem Naumowiczem, prowincjałem Zgromadzenia Księży Marianów rozmawia ks. Przemysław Śliwiński.
Z apelem do stacji telewizyjnych, by uprzedzały proboszczów o zamiarze filmowania w kościele zwrócił się we wtorek 5 kwietnia rzecznik Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.
Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie chce włączyć się w debatę nad wyzwaniami, jakie dla społeczeństw europejskich stanowi wzrastający odsetek wyznawców islamu żyjących i osiedlających się w Europie.
Tłumy mieszkańców stolicy przybyły w Niedzielę Bożego Miłosierdzia na warszawskie Moczydło, by pod figurą Pana Jezusa uczestniczyć w Mszy św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.
