„Silniejszy od nienawiści”. W grudniu nowy spektakl warszawskich kleryków

Klerycy III roku WMSD w Warszawie wystawią historię Tima Guénarda, mistrza Francji w boksie, na podstawie jego autobiografii „Silniejszy od nienawiści” ♦ Bohater po wielu latach życia na krawędzi, dzięki własnemu uporowi i pomocy wspólnoty „Arka” Jeana Vanier całkowicie zmienił swoje życie ♦ Spektakle - od 10 grudnia do 15 stycznia

Historię Tima Guénarda, mistrza Francji w boksie przedstawią w najnowszym, amatorskim spektaklu klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Premiera już 10 grudnia.

Stało się tradycją, że klerycy III roku WMSD w Warszawie na przełomie roku wystawiają sztukę teatralną. W tym roku zamierzają przedstawić historię Tima Guénarda, mistrza Francji w boksie, na podstawie jego autobiografii „Silniejszy od nienawiści”.

„Moje życie jest równie pokiereszowane jak moja twarz. Choćby mój nos. Złamany dwadzieścia siedem razy. Dwadzieścia trzy złamania to sprawa boksu; cztery dzieło mojego ojca. Najbardziej brutalne razy dostałem od tego, który powinien wziąć mnie za rękę i powiedzieć «kocham cię»”

Sztuka pokazuje życie Tima Guénarda, który jako małe dziecko został porzucony przez matkę, był katowany przez ojca i w konsekwencji jako nastolatek trafił do domu poprawczego. Ale i tam nie pozostał długo. Mając kilkanaście lat trafił na ulicę. Od tego czasu stała się ona jego domem i źródłem utrzymania. Bohater po wielu latach życia na krawędzi dzięki własnemu uporowi i pomocy ludzi związanych ze wspólnotą „Arka” Jeana Vaniera całkowicie zmienił swoje życie.

„Silniejszy od nienawiści” to wstrząsający, ale jednocześnie pełen nadziei spektakl, pokazujący historię człowieka, który potrafił wyzwolić się z zaklętego kręgu zemsty oraz przemocy i przebaczyć swoim oprawcom.

W realizację sztuki zaangażowanych jest 20 seminarzystów, którzy wcielają się w rolę profesjonalnych aktorów. Opiekę merytoryczną nad przedstawieniem sprawuje Beata Redo-Dobber, reżyser współpracująca z Operą Narodową w Warszawie.

Spektakl będzie grany od 10 grudnia 2016 r. w sali teatralnej Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Wstęp wolny.

Rezerwacja wejściówek: www.wmsd.waw.pl lub tel. 666 728 171

Wszelkich informacji udziela:
kl. Wojciech Kasprzyk
tel. 721 342 431
mail: kasprzykwojciechh@gmail.com

spektakl2016