Papieski Wydział Teologiczny zaprasza rodziny

Roczny kurs lub dwuletnie studium - papieska uczelnia przygotowała propozycje dla małżeństw na nowy rok akademicki 2018/2019 • Rekrutacja trwa • Studium Animacji Małżeńskiej to propozycja dla małżonków, którzy chcą wzmocnić swoją więź, Studium Małżeństwa i Rodziny przygotuje nowych doradców rodzinnych w poradniach parafialnych

Studium Animacji Małżeńskiej to roczny kurs przeznaczony dla małżeństw, aby wzmocnić więź małżeńską, poprawić efektywność komunikacji w rodzinie, głębiej zrozumieć wzajemne potrzeby, rozumieć istotę kryzysów i zdobyć umiejętności do radzenia sobie z nimi. W programie studium znajdą się m.in. warsztatom z Porozumienia Bez Przemocy. Absolwenci tego studium zdobędą wiedzę niezbędną do wspierania małżeństw i rodzin w kryzysie.

Natomiast dwuletnie studium małżeństwa i rodziny dzięki profesjonalnym zajęciom i warsztatom z zakresu psychologii, komunikacji i teologii pozwala na zdobycie umiejętności potrzebnych do wspierania małżeństw w poradni rodzinnej, ale przede wszystkim do formacji narzeczonych i prowadzenia dla nich kursów. Zajęcia odbywają się w dwie soboty w miesiącu i przeznaczone są dla osób świeckich, par małżeńskich, osób konsekrowanych. Absolwent studium zdobędzie narzędzia wspierające wzmacnianie osobistych relacji interpersonalnych, głębiej zrozumie własne potrzeby, poprawi efektywność komunikacji, zdobędzie umiejętności do prowadzenia warsztatów, a także pozna naukę Kościoła o małżeństwie, rodzinie i seksualności.

Więcej o studiach na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie: http://www.pwtw.pl/rekrutacja/