W poniedziałek Msza święta z okazji 10 rocznicy wyboru papieża Franciszka. „Zapraszam wszystkich diecezjan”

Z okazji 10 rocznicy wyboru papieża Franciszka, w poniedziałek, 13 marca, o godz. 18:00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się uroczysta Msza święta z udziałem Episkopatu Polski, której będzie przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, kończący posługę Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji papieża

Do udziału w Eucharystii zaproszeni są wszyscy wierni świeccy, księża oraz osoby konsekrowane. „Zapraszam wszystkich diecezjan na Mszę Świętą dziękczynną. Dziękujemy za pontyfikat i prosimy o Boże błogosławieństwo na dalsze lata dla papieża Franciszka” – zaprasza kard. Nycz.

„Bardzo serdecznie zapraszam kapłanów wraz z parafianami do udziału w tej dziękczynnej Eucharystii. Zapraszam osoby życia konsekrowanego, wiernych z ruchów i stowarzyszeń, Drogi Neokatechumenalnej oraz przedstawicieli władz publicznych. Szczególnie serdecznie zapraszam przedstawicieli Korpusu Dyplomatycznego oraz wiernych z parafii, w których Ksiądz Arcybiskup Nuncjusz posługiwał sprawując Msze Święte i udzielając sakramentu bierzmowania” – dodaje metropolita warszawski.

Msza święta będzie również dziękczynieniem za posługę abp. Salvatore Pennacchio, który po sześciu latach kończy posługę Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. „Podziękujemy Bogu za lata reprezentowania przez niego Ojca Świętego w Polsce, za nominacje i wiele decyzji, które pogłębiły łączność Kościoła w Polsce ze Stolicą Apostolską” – podkreśla metropolita warszawski.

10 rocznica wyboru papieża Franciszka

Kard. Jorge Mario Bergoglio SJ z Argentyny, w latach 1998-2013 metropolita Buenos Aires, został wybrany na papieża 13 marca 2013 roku po rezygnacji z urzędu papieża Benedykta XVI. Jest 266. biskupem Rzymu, pierwszym papieżem z Ameryki. Jako pierwszy przybrał imię Franciszek. W momencie wyboru papież Franciszek miał 76 lat. Program swego pontyfikatu zawarł w adhortacji apostolskiej „Evangelii gaudium” z 2013 roku.