Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

W najbliższym czasie…

WARSZAWSKIE LABORATORIUM WIARY 20.04.2024

Serdecznie zapraszamy na musical “Jan Paweł II – Przyjaciel wiernych”.
Jest to ujęta w nowatorski i emocjonujący sposób biografia Karola Wojtyły, napisana tańcem i muzyką. Spektakl został stworzony w celu upamiętnienia i upowszechnienia dziedzictwa, jakie pozostawił nam Jan Paweł II. Ideą stworzenia musicalu było ukazanie Karola Wojtyły jako zwykłego człowieka, który jak każdy z nas miał swoją historie, trudne życiowe momenty, dylematy i emocjonalne przeżycia, jednak mimo przeciwności losu zawsze starał się być blisko drugiego człowieka.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych środków wyrazu artystycznego oraz rozwiązań technologicznych, musical jest atrakcyjna formą przekazu, który zaskakuje widza, na każdym etapie trwania widowiska oraz dostarcza niewątpliwie wielu nowych, jak i tych zapomnianych emocji.

Wydarzenie odbędzie się 20.04.2024 o godz. 11.00 w Teatrze Roma przy ul. Nowogrodzkiej 49 w Warszawie.

Bezpłatne wejściówki będzie można odbierać od 11 marca w księgarni na Miodowej lub w wydziale duszpasterstwa dzieci i młodzieży.

Warszawskie Laboratorium Wiary to doroczne spotkanie młodych zaangażowanych w duszpasterstwa młodzieży i akademickie.

KINO ATLANTIC
STREFA INTERESÓW – pokaz edukacyjny 14 marca g. 15.30 kino MURANÓW
Tu więcej:
 
FILM DLA KOSMITÓW – pokaz edukacyjny 18 marca g.14.30 KINOTEKA
Tu więcej:

 

REKOLEKCJE DLA MŁODYCH TALITHA KUM

Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza młodzież szkół średnich do udziału w rekolekcjach TALITHA KUM w dniach 16-17 marca w Warszawie przy ul. Gwintowej 3 w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Rekolekcje skierowane są do osób młodych (16-35 lat), szczegółnie do tych, którzy nie czują się wolni w tym, co robią, nie widzą sensu swoich działań, pragną wyrwać się z rutyny, a przede wszystkim mają pragnienie ożywienia lub nawiązania relacji z Bogiem, który wydaje im się odległy. To także czas na rozmowy i poznawanie  innych osób, które mają podobne pragnienia oraz zatrzymania się.

Rekolekcje odbywają się bez noclegu w godzinach: 8-19 (sobota) i 8-16 (niedziela), koszt: 80 zł (cena obejmuje 2 obiady oraz poczęstunek w godzinach porannych i wieczornych). Dla młodzieży szkół średnich na hasło: SZKOŁA zniżka 50%.

Zapisy pod adresem: talithakum.wawa@gmail.com

Zapraszamy!

„Matka Boża Łaskawa w historii Polski” oraz „Św. Andrzej Bobola”

Termin nadsyłania, na adres Kurii, prac plastycznych w kl.0-3,4-6, 7-8 dotyczących konkursów: „Matka Boża Łaskawa w historii Polski” oraz „Św. Andrzej Bobola” został przesunięty do 20 marca br. Prosimy pamiętać o załączeniu zgód opiekunów uczestników na udział prac w Konkursach.

Wyniki będą podane do 22 marca na stronie Archidiecezji Warszawskiej w zakładce dla katechetów.

Pani metodyk Zofia Zawadzka zaprasza na warsztaty nt.:”Obecność Matki Bożej Łaskawej  w życiu św. Andrzeja Boboli”- I termin 1.03.24r.(pt.)

– II termin 4.03.24r.(pn.) o  h.16.30-19.30.