Jak dobrze przygotować się do śmierci? Porozmawiają o tym goście „Duchowości dla Warszawy”

O śmierci, przeżywaniu żałoby i życiu wiecznym opowiedzą goście listopadowego wykładu z cyklu "Duchowość dla Warszawy. Spotkanie odbędzie się w środę 30 listopada o godz. 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi

Organizatorzy wykładu podkreślają, że śmierć wzbudza niepokój, a nawet lęk, dotyczący odchodzenia bliskich, a później przeżywania czasu żałoby. Nasuwa też pytania: co stanie się z nami w ostatnim momencie naszego ziemskiego życia? Jak możemy rozmawiać o śmierci? Co wiemy na temat życia wiecznego? Czy współczesna medycyna oraz teologia mogą nam pomoc w „oswojeniu” śmierci?

O tym porozmawiają goście wykładu otwartego pt. „Jak dobrze przygotować się do śmierci?”, który wygłoszą: ks. dr Bogdan Kulik MSF (WT UAM Poznań, Apostolstwo Dobrej Śmierci) oraz dr hab. n. med. Jakub Pawlikowski (prof. Uniwersytetu Medycznego w Lublinie). „Będzie to spojrzenia na śmierć z duchowego i medycznego punktu widzenia” – zapowiadają organizatorzy.

Wykład odbędzie się w środę 30 listopada o godz. 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi przy Krakowskim Przedmieściu.

Organizatorem cyklu „Duchowość dla Warszawy” jest Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.