Episkopat prosi o modlitwę za Benedykta XVI. „Niech Pan da mu siłę w czasie cierpienia i choroby”

"Bardzo proszę wszystkich wierzących w Polsce o modlitwę za papieża seniora Benedykta XVI" - zaapelował abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Po środowej audiencji generalnej papież Franciszek poprosił o modlitwę za papieża seniora Benedykta XVI, który jest „bardzo chory”. – Pamiętajcie o nim, jest bardzo chory prosząc Pana, aby go pocieszył i wspierał w tym świadectwie miłości do Kościoła aż do końca – powiedział.

Niedługo później biuro prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało, że stan papieża seniora pogorszył się w ostatnich godzinach z powodu zaawansowanego wieku. Franciszek odwiedził Benedykta XVI w klasztorze Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, gdzie mieszka od momentu ustąpienia. – Sytuacja w tej chwili pozostaje pod kontrolą, stale śledzona przez lekarzy – poinformował Matteo Bruni, dyrektor biura prasowego.

Abp Gądecki apeluje o modlitwę

W ostatnich godzinach o modlitwę za Benedykta XVI zaapelowali biskupi z całego świata, w tym przewodniczący polskiego episkopatu.

„Bardzo proszę wszystkich wierzących w Polsce o modlitwę za papieża seniora Benedykta XVI. Niech Pan da mu siłę i moc w tym trudnym czasie cierpienia i choroby” – napisał abp Gądecki.

kh/archwwa.pl