Dziękujemy za Waszą pracę!

Dzień Życia Konsekrowanego, przypadający 2 lutego, to szczególny czas, kiedy możemy podziękować osobom konsekrowanym za ich codzienną pracę

Jak co roku, 2 lutego, siostry zakonne stolicy, ojcowie i bracia zakonni oraz osoby konsekrowane spotkają się na wspólnej modlitwie w archikatedrze warszawskiej, gdzie o godz. 16:00 Mszy Świętej będzie przewodniczył metropolita warszawski.

W archidiecezji warszawskiej posługuje ok. 2 tys. sióstr zakonnych i ok. 500 zakonników. Są też członkowie instytutów świeckich, dziewice i wdowy konsekrowane. W naszej archidiecezji pracują m.in. o. Wiesław Kulisz, s. Judyta Pudełko, o. Jacek Salij, s. Maja Makowska, s. Beata Sykulska, s. Bożena Frynas, s. Maria Gruszka, s. Krystyna Jasińska, s. Elżbieta Kowalewska, br. Tomasz Jasiczek i z instytutów świeckich – Katarzyna Michalska i Maciej Figas.

„Osoby konsekrowane zasługują na wdzięczność ze strony całej wspólnoty kościelnej. Oddani życiu kontemplacyjnemu, siostry zakonne i zakonnicy zaangażowani w dzieła apostolskie, członkowie instytutów świeckich i stowarzyszeń życia apostolskiego, pustelnicy, dziewice i wdowy konsekrowane – świadczą o miłości do Chrystusa, idąc drogą proponowaną przez Ewangelię” – napisał w liście bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący komisji ds. instytutów życia konsekrowanego Konferencji Episkopatu Polski.

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego ustanowił w 1997 roku papież Jan Paweł II. Co roku jest obchodzony 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego.